Urzadzanie mieszkania

Rozmawiamy tu o architekturze jako sztuce i architekturze użytkowej. Dzielimy się pomysłami, inspirujemy, przekazujemy opinie o projektach i realizacjach.
Awatar użytkownika
Archi1
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2019, 11:17

Urzadzanie mieszkania

Post autor: Archi1 »

Urządzanie mieszkania zawsze wydawało mi się czymś banalnie prostym, jednak gdy sama miałam się tym zająć to okazało się, że to bardzo trudne. Widziałam, że tutaj http://galeriaram.pl/ mają fajne rany akurat do takich zdjęć. Może Ci się to przyda.
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 48
Rejestracja: 20 sty 2020, 7:44

Re: Urzadzanie mieszkania

Post autor: paulinabb »

Urządzanie mieszkanie to przyjemna sprawa :) Poszukiwanie inspiracji, produktów, stylowych dodatków daje mi wiele radości. Ostatnim zakupem do mojego mieszkania był ekspres do kawy. W końcu kupiłam profesjonalny sprzęt, o którym tak długo marzyłam ;) Mam nadzieję, że będzie służył przez długi czas. Wybór padł na ekspres marki Sage, który znalazłam w ofercie Blueberry Roasters. Podobno wiele osób posiada ekspresy domowe tej firmy, a w Internecie znalazłam same dobre opinie.
Awatar użytkownika
zwariowanababcia
Posty: 61
Rejestracja: 19 lip 2020, 13:06

Re: Urzadzanie mieszkania

Post autor: zwariowanababcia »

Gdy już zdecydujemy się na poważny remont lub gdy jest wykonywana budowa domu to warto pomyśleć aby przeprowadzić także termomodernizację. W pierwszej kolejności warto pomyśleć aby wymiana okien była podstawową kwestią w przypadku tego zagadnienia. Szczelne okna zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych. Warto pamiętać, aby wykonawca który świadczy dla nas usługi budowlane był doświadczoną firmą i miał za sobą już wykonane tego typu inwestycje, najlepiej poparte konkretnymi referencjami od poprzednich Klientów. Nowe okna również nadają estetyczny wymiar naszemu domowi / mieszkaniu i zdecydowanie mogą zrobić dobre "pierwsze wrażenie". Inną, choć zdecydowanie bardziej kosztowną inwestycją jest ocieplenie elewacji. Pomimo, że to znaczny wydatek to absolutnie z biegiem czasu w pełni się zwraca i "zarabia" dla nas pieniądze, poprzez zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie. Elewacja może być wykonana z różnego rodzaju materiału / surowca np. drewniana elewacja, elewacja z klinkieru, elewacja z kamienia i ze względu na to technika oraz metoda wykonania ocieplenia może się różnić. W miastach najpopularniejszym i praktycznie najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie styropianu i tynku elewacyjnego. W perspektywie czasu w budynku mieszkalnym - bloku - wszyscy mieszkańcy zaoszczędzą środki na ogrzewaniu co ma wymiar nie tylko ekonomiczny ale również ekologiczny, a teraz wszyscy staramy się dbać o środowisko naturalne, gdzie centralne ogrzewanie najczęściej właśnie jest oparte o spalanie paliw kopalnych (węgla). Także docieplenie elewacji jest bardzo ważnym zabiegiem i usprawnia w znacznym stopniu przeprowadzenie termomodernizacji.
bartekkas

Re: Urzadzanie mieszkania

Post autor: bartekkas »

Okna, drzwi i system bramy garażowej przy budowie domu wybrałem kompleksowo w jednej firmie http://www.fenti.pl/ która cieszy się dobrą renomą i ma duży wybór produktów znanych producentów. Montaż i transport również w pakiecie.
kajetan

Re: Urzadzanie mieszkania

Post autor: kajetan »

Wytrzymałe rolety zewnętrzne dobrałem w firmie http://budtrans.com/pl gdzie w ramach usługi umówiliśmy się też na transport i montaż rolet na miejscu. Roleta zamontowana jest na zewnątrz budynku dzięki czemu nie zajmuje miejsca wewnątrz domu. Polecam serdecznie solidną firmę ze Szczecina :)

sofy kanapy z funkcją spania
Ćwik

Re: Urzadzanie mieszkania

Post autor: Ćwik »

Jeśli nie wiesz jak urządzić swoje mieszkanie co w ogóle ma tam by to polecam projekt wnętrza domu http://prodekor.com.pl/oferta/projekty/ . Dzięki temu będziesz mieć kompleksowe, nowoczesny wystrój domu i od razu będziesz wiedzieć jak będzie wyglądać twoje mieszkanie.
ODPOWIEDZ