Szkoła Europejska

Rozmawiamy tu o architekturze jako sztuce i architekturze użytkowej. Dzielimy się pomysłami, inspirujemy, przekazujemy opinie o projektach i realizacjach.
Awatar użytkownika
Gszegosz99
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2019, 19:00

Szkoła Europejska

Post autor: Gszegosz99 »

Co myślicie o tym, by wysłać Wasze dziecko do szkoły europejskiej? Moim zdaniem to świetna opcja, która może być dla maluchów najlepszą opcją. Warto zajrzeć do https://szkolaeuropejska.pl/ i samemu przeczytać, jakie niesie to za sobą możliwości.
Awatar użytkownika
pati
Posty: 153
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:59

Re: Szkoła Europejska

Post autor: pati »

Jasna sprawa, że każdemu rodzicowi zależy na jak najlepszej szkole dla swojego dziecka. Tak samo, ważne jest bezpieczeństwo naszych pociech. Najlepiej jak rodzic zawsze wie gdzie jest dziecko , może je zlokalizować zwłaszcza jak już samo chodzi do szkoły lub wraca do domu.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2019, 21:28

Re: Szkoła Europejska

Post autor: kaktus »

Ważne by szkoła była o dobrym poziomie nauczania by nie było potrzeby korepetycji. My aktualnie zabieramy się za przygotowanie maturalne i na https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-2020 znalazłam wiele ciekawych książek które pomogą mojemu dziecku porządnie przygotować się do tego ważnego egzaminu.
Awatar użytkownika
szygi
Posty: 68
Rejestracja: 15 maja 2019, 6:15

Re: Szkoła Europejska

Post autor: szygi »

Ja mogę Wam polecić świetną polsko-angielską prywatną szkołę podstawową w Warszawie - EDISON na Wilanowie. Cudowne grono pedagogiczne, wysoki poziom, dostęp do rozwijających zajęć pozalekcyjnych. Dzieci po jej ukończeniu mogą kontynuować naukę w dowolnej brytyjskiej szkole na świecie, to daje im ogrom możliwości niedostępnych dla innych :)
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Szkoła Europejska

Post autor: Walkowa »

A w jakiej szkole językowej najlepiej Waszym zdaniem zapisać się na język angielski? Widziałam na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -doroslych ciekawą ofertę kursów angielskiego organizowanych przez Szkołę ProfiLingua. Czy ktoś z Was miał może okazję się tam uczyć?
Awatar użytkownika
Kaoma88
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:35

Re: Szkoła Europejska

Post autor: Kaoma88 »

Jeżeli chodzi o język angielski, to bardzo polecam szkołę językową Pi School. Bardzo dobra szkoła, świetni lektorzy. Zdawałam tutaj język angielski tzn certyfikat FCE oraz CAE
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Szkoła Europejska

Post autor: alutka90 »

Wedlug mnie znajomosc angielskiego to w dzisiejszych czasach podstawa. Ja np trafilam ostatnio na artykul https://www.polidea.com/blog/RxAndroidB ... y_devices/ kiedy okazalo sie ze nie wszystko jestem w stanie dobrze zrozumiec ze wzgledu na bariere jezykowa to od razu zapisalam sie do szkoly jezykowej.
Awatar użytkownika
Patikaw
Posty: 17
Rejestracja: 24 wrz 2019, 14:06

Re: Szkoła Europejska

Post autor: Patikaw »

Na dzieciach nie ma co oszczędzać:) W Warszawie jest dużo szkół, dobrze coś o tym wiem. Spośród wielu wybrałam Te Vizje i bardzo sobie chwalę ten wybór. Jestem pewna o to, że córka świetnie sobie poradzi z językami obcymi, już teraz bardzo dobrze mówi po angielsku, a jest w 5 klasie podstawówki.
Awatar użytkownika
asmaki
Posty: 151
Rejestracja: 15 maja 2019, 22:25

Re: Szkoła Europejska

Post autor: asmaki »

Ja miałam ostatnio duży problem z kupieniem wszystkich książek dla córki do podstawowej szkoły. Na szczęście znalazłam tę księgarnie hhttps://www.taniaksiazka.pl/tanie-podreczniki-s ... a-562.html i udało mi się skompletować całość. Teraz pozostaje tylko czekać na nowy rok
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Szkoła Europejska

Post autor: monka »

Najważniejsze, aby plecak miał usztywniony, wyprofilowany tył, dobrze by też było, gdyby miał kilka różnych komór, przegród, kieszonek itp. - rozłożą one równomiernie ciężar. Zastanów się też nad plecakiem na kółkach lub nad klasycznymi. Na pewno wybór jest ogromny. Polecam też małe plecaki dla chłopców .
Awatar użytkownika
Tapiekna
Posty: 66
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:37

Re: Szkoła Europejska

Post autor: Tapiekna »

Fajnie, że tak myślicie o językach obcych, to jest przyszłość. A jak można już się uczyć od najmłodszych lat to czemu by tego nie robić. Ja też mam doświadczenie z takimi szkołami, zapisałam córkę do Te Vizji Wawer, a tu jest bardzo dużo angielskiego i widać to bardzo dobrze po wynikach w nauce
Awatar użytkownika
kamilaurbanska
Posty: 49
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:23

Re: Szkoła Europejska

Post autor: kamilaurbanska »

Takie szkoły na europejskim poziomie to obecnie standard. Nie ma co ukrywać, że taki poziom wymuszają różnego rodzaju placówki, także te, które potrzebują fajnych i ciekawych rozwiązań właśnie tematycznych. Fajnymi przykładami są prywatne szkoły podstawowe, które poprzez na przykład różne interaktywne zajęcia prowadzą program nauczania, który spokojnie można nazwać programem na najwyższym europejskim poziomie.
Śmierka

Re: Szkoła Europejska

Post autor: Śmierka »

Oczywiście, że tak, szczególnie w tych większych miastach. Ja przeprowadziłam się do Gdańska i tu szukałam też szkoły dla dzieci. Fajnie się złożyło, że mamy blisko Te Vizje. Ich podstawówka to idealne miejsce dla dziecka pod kątem wychowania, rozwoju i edukacji.
sowa8

Re: Szkoła Europejska

Post autor: sowa8 »

Uważam, że to miejsce https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs jest warte uwagi. Jest tam mapa, a na niej szkoły oraz bursy i internaty, które biorą udział w Programie Stypendialnym Horyzonty. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, które mogą pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.
śleza

Re: Szkoła Europejska

Post autor: śleza »

szkoła z językami to zawsze bardzo dobry wybór, angielski to najważniejszy według mnie przedmiot szkolny. Również i inne języki, dodatkowe to super sprawa, starajcie sie namówić dzieci do nauki. Ważne żeby też szkoła mogła to najzwyczajniej zaoferować bo róznie z tym bywa co nie. Jeżeli o takie rzeczy chodzi to Te Vizja spisuje się fenomenalnie. Ja to właśnie pod tym kątem wybierałam szkołe dla córki i jestem mega zadowolona że mój wybór padł na tą placówkę.
Gość

Re: Szkoła Europejska

Post autor: Gość »

Do każdej szkoły dla dzieci będziecie potrzebować dobrego ubezpieczenia. W sieci jest wiele ofert na ubezpieczenie szkolne ale nie jest łatwo znaleźć te najlepsze. Dlatego zalecam korzystanie z porównywarek, to najlepsza opcja.
ODPOWIEDZ