Przygotowanie ścian w łazience

Rozmawiamy tu o architekturze jako sztuce i architekturze użytkowej. Dzielimy się pomysłami, inspirujemy, przekazujemy opinie o projektach i realizacjach.
margiel
Posty: 84
Rejestracja: 17 gru 2018, 8:43

Przygotowanie ścian w łazience

Post autor: margiel »

Witam mam pytanie odnośnie przygotowania ścian w łazience nieotynkowanej z betonu komórkowego. Wystarczy grunt i szpachlowanie klejem i na to klej i płytki ?
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Przygotowanie ścian w łazience

Post autor: star »

Ja bym na bloczek dał siatkę koszt minimalny a podłoże stabilniejsze. Zawsze moim zdaniem mogą występować pęknięcia na fugach więc może też uszkodzić płytkę . Mimo iż inni odradzają ja bym dał siatkę z klejem - jest to koszt niewielki, a moim zdaniem podłoże stabilniejsze.

W sytuacji gdy są ubytki w betonie, dobrze jest również je uzupełnić. Służą temu takie specjalne zaprawy naprawcze do betonu:
https://budujmy.eu/product-pol-3140-Map ... 25-kg.html

W dobrej cenie kupisz w tym miejscu.
Awatar użytkownika
molo
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2020, 21:26

Re: Przygotowanie ścian w łazience

Post autor: molo »

Zerknijcie sobie na stronę https://www.merkurymarket.pl/plytki-lazienkowe/ jak będziecie szukać płytek. Dużo się naszukałam ładnych decorów. Tu są inne niż w marketach. Nigdzie takich nie widziałam. Glazura też ta w szarościach dobrze się prezentuje. My na wiosnę planujemy remont ale już pomału zbieram inspiracje.
Awatar użytkownika
zwariowanababcia
Posty: 61
Rejestracja: 19 lip 2020, 13:06

Re: Przygotowanie ścian w łazience

Post autor: zwariowanababcia »

Gdy już zdecydujemy się na poważny remont lub gdy jest wykonywana budowa domu to warto pomyśleć aby przeprowadzić także termomodernizację. W pierwszej kolejności warto pomyśleć aby wymiana okien była podstawową kwestią w przypadku tego zagadnienia. Szczelne okna zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych. Warto pamiętać, aby wykonawca który świadczy dla nas usługi budowlane był doświadczoną firmą i miał za sobą już wykonane tego typu inwestycje, najlepiej poparte konkretnymi referencjami od poprzednich Klientów. Nowe okna również nadają estetyczny wymiar naszemu domowi / mieszkaniu i zdecydowanie mogą zrobić dobre "pierwsze wrażenie". Inną, choć zdecydowanie bardziej kosztowną inwestycją jest ocieplenie elewacji. Pomimo, że to znaczny wydatek to absolutnie z biegiem czasu w pełni się zwraca i "zarabia" dla nas pieniądze, poprzez zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie. Elewacja może być wykonana z różnego rodzaju materiału / surowca np. drewniana elewacja, elewacja z klinkieru, elewacja z kamienia i ze względu na to technika oraz metoda wykonania ocieplenia może się różnić. W miastach najpopularniejszym i praktycznie najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie styropianu i tynku elewacyjnego. W perspektywie czasu w budynku mieszkalnym - bloku - wszyscy mieszkańcy zaoszczędzą środki na ogrzewaniu co ma wymiar nie tylko ekonomiczny ale również ekologiczny, a teraz wszyscy staramy się dbać o środowisko naturalne, gdzie centralne ogrzewanie najczęściej właśnie jest oparte o spalanie paliw kopalnych (węgla). Także docieplenie elewacji jest bardzo ważnym zabiegiem i usprawnia w znacznym stopniu przeprowadzenie termomodernizacji.
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Przygotowanie ścian w łazience

Post autor: Walkowa »

A skoro już mowa o ścianach w łazience, to czy wiecie o tym, że również i na nich można powiesić obrazy? Świetnie do łazienki sprawdzają się tzw. obrazy na szkle, takie na przykład jak na stronie internetowej https://tablice-magnetyczne.com/obrazy- ... arno-biale. Jak Wam się coś takiego podoba?
Nishaknąpp

Re: Przygotowanie ścian w łazience

Post autor: Nishaknąpp »

Who would have thought something, so simple, could go so viral to us. You have a unique content in your website. I am so happy that I came here. Keep it up.The quality and quantity of work produced in here is absolute informative. Thanks for sharing. 먹튀검증커뮤니티
ODPOWIEDZ