Czarno wiedze te nasze emerytury

Rozmawiamy tu o architekturze jako sztuce i architekturze użytkowej. Dzielimy się pomysłami, inspirujemy, przekazujemy opinie o projektach i realizacjach.
margiel
Posty: 84
Rejestracja: 17 gru 2018, 8:43

Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: margiel »

Ostatnio miałem rozmowę z wujem, który jest nota bene jest już na emeryturze. Mocno się zdziwił, że człowiek ciągnie na małych zusach bądź umowach o dzieło lub zlecenie od których nie ma składek emerytalnych. A ja mówię mu, że pokolenie obecnych 30stolatków i tak nie będzie miało emerytur lub będą na bardzo żenującym poziomie. No chyba, że będzie jakiś skok cywilizacyjny który to zmieni. A jak wy widzicie te kwestie?
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: star »

Niestety takich przykładów jest więcej.
Obecnie wiele osób odkłada na przyszłość indywidualnie. Ludzie inwestują w nieruchomości, ziemie, zakładają długoterminowe lokaty. Jest to jakiś plan, choć też ciężko powiedzieć czy się uda.
W zdecydowanie najgorszej sytuacji są osoby, które pracują na umowę śmieciową lub na czarno. Im w przyszłości będzie zdecydowanie najciężej.

Sam obecnie odkładam kasę na kontach oszczędnościowych:
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont ... osciowych/

Warto zestawić sobie ranking takich kont.
Awatar użytkownika
flora
Posty: 84
Rejestracja: 13 sie 2020, 9:58

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: flora »

No niestety, ja sobie odkładam po prostu także na przyszłość, żeby mieć zabezpieczenie
Awatar użytkownika
werona
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:05

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: werona »

No dodatkowe oszczędności na pewno się przydadzą
Awatar użytkownika
Bilba
Posty: 67
Rejestracja: 21 paź 2019, 23:51

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: Bilba »

Też jestem zdania, że najlepiej samodzielnie zadbać o swoją przyszłość. Dlatego bardzo ważne jest, żeby poza oszczędnościami, mieć też dobre ubezpieczenie na życie ja i moja rodzina jesteśmy w tej dziedzinie zabezpieczeni.
kłos

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: kłos »

Bilba pisze: ↑25 sie 2020, 20:43 Też jestem zdania, że najlepiej samodzielnie zadbać o swoją przyszłość. Dlatego bardzo ważne jest, żeby poza oszczędnościami, mieć też dobre ubezpieczenie na życie ja i moja rodzina jesteśmy w tej dziedzinie zabezpieczeni.
popieram, też o tym stale myślę
kambodża

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: kambodża »

Tak, to prawda, oszczędzanie na emeryturę nie wygląda u nas dobrze chociaż teraz można liczyć na ppk bo te pieniądze w razie czego dziedziczą bliscy, w każdej chwili moge je wycofać a fakt że się opłaca tam odkładać potwierdził nawet Samcik https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/
czajkuś

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: czajkuś »

No cóż, najlepiej to jest liczyć na siebie moim zdaniem i zacząć samodzielnie oszczędzać na emeryturę. W oszczędzaniu na pewno pomoże też sprawdzanie takich rzeczy jak na przykład badanie koszyka zakupowego sierpień 2021 - https://www.asmsalesforce.pl/badanie-ra ... pien-2021/ można się dzięki temu zorientować gdzie na przykład jest najtaniej :)
Nishaknąpp

Re: Czarno wiedze te nasze emerytury

Post autor: Nishaknąpp »

Who would have thought something, so simple, could go so viral to us. You have a unique content in your website. I am so happy that I came here. Keep it up.The quality and quantity of work produced in here is absolute informative. Thanks for sharing. The quality and quantity of work produced in here is absolute informative. Thanks for sharing. 먹튀검증
ODPOWIEDZ