[problem] chrapanie

To nasza przestrzeń poza projektowaniem, budowaniem i remontowaniem. Rozmawiamy tu o życiu, planach rodzinnych, problemach, organizacji ślubu! Poruszamy tematy związane z życiem prywatnym.
Awatar użytkownika
jogurtowa
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2019, 21:20

[problem] chrapanie

Post autor: jogurtowa »

Cześć. Mamy trochę nietypowy problem, w postaci chrapania. Mój mąż zawsze chrapał, jednakże nie było to dla nas jakieś uporczywe. 4 miesiące temu miał wypadek samochodowy, w którym mocno się poobijał, miał potłuczoną całą twarz, złamane 2 żebra, palce i pęknięty obojczyk. Po tym, jak wrócił do domu ze szpitala zauważyłam, że jego chrapanie jest potężniejsze, wręcz nienaturalne i jakby czasami tracił oddech. Na sposobynachrapanie.pl czytałam, że to może być bezdech senny lub też inne poważniejsze problemy. Rozumiem, że bez wizyty u porządnego laryngologa się nie obejdzie?
Awatar użytkownika
George1964
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2020, 10:34

Re: [problem] chrapanie

Post autor: George1964 »

jeśli gwizdanie czy przewrócenie chrapiącego na bok nic nie daje, warto się chrapaniu przyjrzeć dokładniej. Może się bowiem okazać, że przegroda nosowa jest krzywa i dlatego mąż chrapie. Warto pomyśleć o zabiegu prostowania przegrody. Zaniedbanie tego, moze doprowadzić do bezdechów.

pozdrawiam,
Grzegorz
blacha perforowana
ODPOWIEDZ