Wyciszenie domu

Awatar użytkownika
irma759
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:29

Wyciszenie domu

Post autor: irma759 »

Cześć,
niedawno kupiliśmy większe mieszkanie w ładnej okolicy. Niestety, w pobliżu jest ruchliwa ulica. Hałas mocno nam przeszkadza. Myśleliśmy, żeby zainwestować w panele akustyczne: https://www.mega-acoustic.pl/oferta/pan ... styczne-2/. Panele są estetyczne i może będziemy mieć cicho w mieszkaniu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Awatar użytkownika
mali9021
Posty: 142
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:55

Re: Wyciszenie domu

Post autor: mali9021 »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście panele akustyczne. Jeśli zdecydujemy się na sprawdzonego producenta, który ma bogatą ofertę, to spokojnie panele akustyczne połączymy z bardzo fajnym designem. Mnie jakiś czas temu zainteresowała firma https://www.contrato.pl/panele-akustyczne/ i to, co oferują. Panele akustyczne Contrato są wykonane z najwyższej jakości materiałów dźwiękochłonnych. Takie panele głównie stosowane są w różnych publicznych miejscach, jak i firmach, ale do domu śmiało można ich użyć.
Awatar użytkownika
meleczko
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2020, 22:54

Re: Wyciszenie domu

Post autor: meleczko »

Może wam się przydać ten namiar https://www.pomiaryakustyczne.net z Zielonej Góry. Firma to specjaliści od konsultingu w zakresie optymalnej słyszalności i walki z hałasem. Mega profesjonaliści, u nas spisali się bardzo dobrze, także jestem bardzo zadowolony z ich usług.
Awatar użytkownika
likka9
Posty: 159
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:34

Re: Wyciszenie domu

Post autor: likka9 »

My nie wyciszamy, bo akurat mamy bardzo cichutką okolicę, mamy mieszkanie na osiedlu garden park od Kreator Dom i jestesmy bardzo zadowoleni z tego miejsca, jest zielono ładnie, na obrzeżach miasta warszawa, a o to nam najbardziej chodziło żeby był spokój i cisza :) żeby można było w spokoju ogarniać prace zdalna.
Awatar użytkownika
zwariowanababcia
Posty: 61
Rejestracja: 19 lip 2020, 13:06

Re: Wyciszenie domu

Post autor: zwariowanababcia »

Zawsze gdy jesteśmy na to gotowi i decydując się na remont warto mieć jakiś zorganizowany plan działań oraz jasno okreslone cele które finalnie chcemy osiągnąć. Wydaje się być jasne, że remont mieszkania wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Wykonując np. montaż płyt kartonowo - gipsowych tj. montaż sufitów podwieszanych czy montaż ścianek działowych możemy zaingerować w przestrzeń naszego domu / mieszkania. Przed decyzją nad demontażem ścian wykonując wyburzenia ścian trzeba pamiętać aby ewentualnie uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia. Należy wystrzegać się wszelkich aktów samowoli budowlanej, bo mogą nas dosięgnąć konsekwencje prawne, a w konsekwencji karne i/lub finansowe. Możliwości na aranżację i wykończenia wnętrz ograniczają jedynie nasza wyobraźnia i budżet. Istnieje praktycznie nieograniczona możliwość aranżacji. W internecie można znaleźć np. blog budowlany z którego można czerpać pomysły i inspiracje. Do najczęstszych prac wykończeniowych należą: wykonanie gładzi, położenie tynków, malowanie ścian, układanie płytek, układanie paneli podłogowych, montaż oświetlenia, tapetowanie, gruntowanie, a nawet montaż mebli. Dlatego decydując się na usługi firmy zewnętrznej (najczęstszy wybór) należy zaznajomić się z poprzednimi realizacjami danego wykonawcy. Niemniej (choć w moim odczucie jednak nie tak ważnym jak jakość) ważna jest cena relizacji. Warto zaznajomić się czy usługi budowlane danego wykonawcy nie są przesadnie drogie lub podejrzanie tanie. Tak, warto zwrócić uwagę, czy cena nie jest za niska w porównaniu do konkurencji, zdarza się bowiem, że niska cena jest jedynym atutem danego wykonawcy i nie warto skorzystać z jego usług ze względu na niską jakość wykonania. Można też zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny otrzymując kontakt do danej firmy z polecenia. Warto wysłuchać co maja do powiedzenia poprzedni klienci. Ewentualne referencje również są mile widziane.
Awatar użytkownika
flora
Posty: 84
Rejestracja: 13 sie 2020, 9:58

Re: Wyciszenie domu

Post autor: flora »

U nas w domu wyciszenie było konieczne, dlatego podczas remontu ekipa budowlana zajęła się także i tym tematem. Do remontu zatrudniliśmy firmę Oxbud we Wrocławiu http://www.oxbud.pl/remontyiwykonczeniawnetrz.html. Oni mają bardzo kompleksową ofertę, korzystne ceny, no i świetnych fachowców. Sprawili sie super, wszystkie prace wykonali szybko, ale zadbali o szczegóły. Są terminowi, i na pewno godni polecenia.
ODPOWIEDZ