Strona 1 z 1

Studnia głębinowa

: 02 paź 2019, 15:39
autor: archiwek
Hej. Co chwilę gdzieś czytam o studniach głębinowych. Jak wygląda taka inwestycja? Czy rzeczywiście woda jest dużo lepszej jakości?

Re: Studnia głębinowa

: 02 paź 2019, 15:47
autor: honney
Decydując się na wywiercenie studni głębinowej na swojej posesji trzeba mieć pewność, że firma, która się tym zajmie będzie w stanie solidnie ją wykonać. Firma https://naterm.pl/ solidnie wykonuje odwierty. Radzili sobie wcześniej w niejednych warunkach kopiąc studnie. A studnia to fajna rzecz, bo woda z niej jednak będzie dużo czystsza.

Re: Studnia głębinowa

: 18 paź 2019, 13:04
autor: alutka90
Zamiast studni głębinowej warto zainwestować w wysokiej jakości instalację wodną. W tym momencie kompletuje cały zestaw potrzebny do jej stworzenia. Natrafiłem na ofertę na stronie https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/zb ... owe.7.html. Zastanawiam się czy ktoś kiedyś brał coś od nich i czy warto z nimi współpracować?

Re: Studnia głębinowa

: 09 cze 2020, 9:56
autor: kruger
Warto rozejrzeć się za porządną firmą, która zajmuje się wykonywaniem studni głębinowych. Jeżeli mieszkacie na terenie województwa małopolskiego to polecam wam skontaktować się z firmą http://wiercenie.eu/ Sam korzystałem z ich usług i wiem że na nich można w pełni polegać.

Re: Studnia głębinowa

: 27 cze 2020, 8:10
autor: rucinski
No nam też się marzy taka studnia, dlatego zdecydowaliśmy się, że po prostu będziemy robić w tym kierunku wszystko, co tylko będzie możliwe. Ogólnie wiemy, że będą to duże koszta i że pompa belardi będzie nam potrzebna, ale chcemy je ponieść. Własna woda jest zabezpieczeniem, a przecież dziś tak łatwo o przerwie w dostawie wody czy na przykład wysokie rachunki, prawda ?

Re: Studnia głębinowa

: 30 cze 2020, 0:00
autor: goodwer
Pompę warto kupić w firmy http://www.dabpumps.com.pl/ , ja mam pompę Evosta która spełnia moje wszystkie oczekiwania, pracuje znakomicie, a jakość jest adekwatna do ceny.

Re: Studnia głębinowa

: 02 sie 2020, 19:14
autor: milagros
Oczywiście, że jak mamy możliwość to warto wykonać u siebie studnię głębinową. Z niej wodę możemy wykorzystywać do najróżniejszych celów. Tutaj http://odwierty.net/wiercenie-studni-glebinowych/ macie namiar na bardzo dobrą firmę, która wykonuje wiercenie studni głębinowych.

Re: Studnia głębinowa

: 26 wrz 2020, 18:49
autor: dekorator
Posiadanie studni głębinowej jest z pewnością bardzo fajnym rozwiązaniem i ja również u siebie ją mam. Jeśli chodzi natomiast o pompę głębinową to ja kupowałem ją w https://www.dostudni.pl/ i działa znakomicie. Tym bardziej widzę to po ciągłości oraz ciśnieniu wody.

Re: Studnia głębinowa

: 07 lis 2020, 11:53
autor: pąper
Pomiary i odwiert pod przydomową studnię głębinową wykonała firma https://wiercimy.info/ która na Podhalu jest najlepszym wyborem do tego rodzaju realizacji. Nowoczesny sprzęt i doświadczeni fachowcy sprawiają że pracują bardzo wydajnie.

Re: Studnia głębinowa

: 07 lis 2020, 16:31
autor: Flipkaś
Taka studnia na pewno będzie od nas wymagać dobrych badań, bo jednak nigdy nie wiemy jaką mamy glebę czy tam woda będzie itp. Warto szukać takich rozwiązań na pewno na http://www.aquasoil.pl/oferta.html , gdzie mają wiele ciekawych propozycji geologicznych w swojej ofercie.

Re: Studnia głębinowa

: 18 lis 2020, 15:58
autor: ginamó
To było oczywiste, iż na naszym terenie powinna zagościć solidna studnia. Realizację tego projektu powierzyliśmy ekipie Santex http://santex.net.pl/studnie.php . Studnia została wykonana nowoczesną metodą wibracyjno-wiertniczą , także serdecznie zalecam wziąć pod uwagę rozwiązanie w takiej formie! Studnia służy nam nalezycie.

Re: Studnia głębinowa

: 25 lis 2020, 1:23
autor: monka
Super! Naprawdę warto ją mieć, więc organizuj ekipę i zabieraj się do roboty :)
___
wywóz gruzu Warszawa

Re: Studnia głębinowa

: 08 gru 2020, 18:52
autor: nettś
W sumie do takiej studni to wiele rzeczy jest potrzebnych, ale czy pompy głębinowe też? Nie znam się, a fachowiec mi coś takiego zalecał kupić. Chciałabym mieć pewność, że mnie nie oszukuje i że jest ze mną w pełni szczery. Dlatego zobowiązuję się Wam do tego, żebyście mi doradzili. To jak, dacie radę?

Re: Studnia głębinowa

: 27 lut 2021, 15:24
autor: ćma255
archiwek pisze: ↑02 paź 2019, 15:39 Hej. Co chwilę gdzieś czytam o studniach głębinowych. Jak wygląda taka inwestycja? Czy rzeczywiście woda jest dużo lepszej jakości?
Do stworzenia takiej studni potrzeba dobrej jakości wiertnicy. Mogą być one np. z https://staltechnika.pl/oferta/wiertnic ... mochodowe/. Są tam wiertnice montowane na samochód co jest fajną i mobilną opcją.

Re: Studnia głębinowa

: 28 mar 2021, 19:08
autor: KungsCó
Ja miałam na starej ziemi studnie głębinową, ale przeprowadziłam się i mam własnie zamiar mieć znowu. Jak dla mnie jest świetny sposób na oszczędność rachunków. . Wkład finansowy też jest niewielki. Co do firmy, to mam na oku coś takiego jak tutaj https://www.aqua-wiert.pl/

Re: Studnia głębinowa

: 12 kwie 2021, 21:14
autor: Daniel4321łł
Należy zacząć od powierzenia tego zadania doświadczonym specjalistom. Po dłuższym orientowaniu się w temacie zgłosiliśmy sie do https://www.wierceniestudnislaskie.pl/oferta . W swojej dziedzinie okazali się absolutnymi fachowcami, dzięki czemu stworzyliśmy nową studnię do naszego domu. Doskonały wybór!

Re: Studnia głębinowa

: 25 maja 2021, 16:50
autor: doświadczony
Studnia głębinowa to wcale nie taki prosty element, o tym powinniście pamiętać. Ważne jest przede wszystkim dopasowanie wielkości (średnicy) do mocy pompy głębinowej. I w tej kwestii możecie posłuchać fachowców Dambatu https://www.dambat.pl/ . Sam byłem z nimi kilka razy w kontakcie, bardzo mi, skądinąd, pomogli.

Re: Studnia głębinowa

: 28 sie 2021, 10:36
autor: jodełka22
Jeśli się zdecydujesz, to koniecznie zaopatrz się w wysokiej jakości pompę głębinową jaką możesz znaleźć na stronie https://www.saga.info.pl/. Polecam Ci monoblokową Scuba, której wysokość podnoszenia około 80 m, natomiast maksymalna głębokość zanurzenia – 20 m.

Re: Studnia głębinowa

: 22 gru 2021, 14:47
autor: MoniuszkoŚ
Ja potrzebowałem u siebie na posesji studni depresyjnej a jak wiadomo taka studnia to skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru wody z gruntu. Niestety u mnie zawsze był z tym problem i nie daj Bóg, żeby przeszły ulewy.... wszystko pływa i woda stoi. Musiałem w końcu coś zrobić i zamówiłem firmę https://kansyn.pl/oferta/ , która zajęła się tym tematem. Firma wykonała zlecenie szybko i teraz jest bez porównania. Polecam zapoznać się z oferta firmy bo oferują również budowę przydomowych oczyszczalni jak i zajmą się budową studni głębinowych.

Re: Studnia głębinowa

: 23 sty 2022, 21:18
autor: Waldek48
Moim zdaniem jest to bardzo opłacalna inwestycja i warto się tym tematem zainteresować. Sam posiadam studnię głębinową w swoim gospodarstwie i jestem bardzo z niej zadowolony. Wykopaniem studni metodą na płuczkę zajęła się firma Ogrody od A do Z w Kole. Swoje usługi wykonali rzetelnie profesjonalnie i terminowo. Posiadają w tym zakresie szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie, dlatego myślę, że bez problemu będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Re: Studnia głębinowa

: 10 lut 2022, 11:13
autor: Opop
Ja również uważam że inwestycja we własne ujęcie wody w formie studni głębinowej to dobre rozwiązanie. W mojej okolicy gdzie mieszkam, studnie głębinowe Ustroń https://www.hydroodwiert.pl/studnie-glebinowe/ustron/ to bardzo rzetelna firma, która świetnie zna ten region. Wykonana przez nich studnia głębinowe o głębokości 19 metrów daje nam ogrom wody, jak na potrzeby domu jednorodzinnego, gdzie woda wykorzystywana jest głównie do celów instlacji wodnej oraz rzadko do mycia samochodu czy podlewania drzewek owocowych w ogrodzie.

Re: Studnia głębinowa

: 27 lut 2022, 19:36
autor: Wojtek 80
Ja prowadzę spore gospodarstwo, w którym zużywa się wiele wody, dlatego zdecydowałem się na wywiercenie studni głębinowej. Wszelkie prace z tym związane wykonała dla mnie firma F.H.U. Aquabella z Duszników-Zdroju. Jeśli chodzi o sam proces wiercenia studni i jego koszt, to jest to w dużej mierze kwestia indywidualna, dlatego najlepiej skontaktować się z przedstawicielem firmy i poprosić o więcej szczegółowych informacji. Osobiście byłem bardzo zadowolony z tego rozwiązania.