Strona 1 z 1

Jak ogrzewać

: 03 lut 2019, 14:35
autor: LadyD
Zastanawialismy się dośc długo na jakie ogrzewanie się zdecydowac. Mamy teraz tak wiele mozliwośći. Jadnak po przekalkulowaniu wyszło u nas, ze pellet jest najbardziej opłacalny. Czytałam też , jak duże jest zurzycie pelletu i po obliczeniu wielu kosztów to zdecydowanie najbardziej opłacalne rozwiązanie.A wy czym opalacie ?

Re: Jak ogrzewać

: 28 lut 2019, 12:43
autor: brukselka
Ja to chyba za namową szefa pójdę w ekogroszek. Mu się to opłaca, więc na pewno i mnie. W warsztacie męża zrobimy to samo, ale dodatkowo zamówimy mu w razie czego serwis kotłowni , bo to różnie bywa, a on musi mieć ciepło, by cały czas móc naprawiać samochody i zarabiać. ;)

Re: Jak ogrzewać

: 19 mar 2019, 16:36
autor: Anetta35
Tak naprawdę możliwości w zakresie wyboru sposoby ogrzewania mamy dzisiaj bardzo wiele. Jeżeli jednak cenimy sobie zarówno nowoczesność, jak również ekologię, bez wątpienia warto zapoznać się z ofertą, dostępną w Problast http://problast.com.pl . Znajdziemy w niej bowiem takie propozycje jak chociażby ogrzewanie nadmuchowe, które przede wszystkim jest bardzo wygodne. Nie łączy się bowiem z koniecznością regularnego odwiedzania kotłowni, a dodatkowo umożliwia nam uzyskanie optymalnych parametrów powietrza w naszym domu.

Re: Jak ogrzewać

: 21 mar 2019, 14:16
autor: Andzia
Właśnie dlatego, że jest wiele sposobów ogrzewania to nie byłam pewna jaki właściwie wybrać. W rezultacie zdecydowałam się na zakup tutaj https://www.ceneo.pl/Kotly/p:Ferroli.htm kotła kondensacyjnego. Urządzenie to jest produktem międzynarodowego koncernu, który przykłada dużą wagę do jakości i bezpieczeństwa. Mój dom będzie dzięki temu ogrzewany efektywniej i ekonomiczniej.

Re: Jak ogrzewać

: 18 kwie 2019, 17:28
autor: halkka
Również używam pellet. Dla mnie najbardziej korzystna forma ogrzewania.

Re: Jak ogrzewać

: 23 kwie 2019, 13:45
autor: hayam
Szukaj na innych forach. Takie wątki nie są rzadkością w sieci.

dunster

Re: Jak ogrzewać

: 09 cze 2019, 21:01
autor: tomek2
Możesz, jak najbardziej ogrzewać pelletem, tylko musisz posiadać odpowiedni piec na pellet. Sam pellet możesz łatwo kupić w sieci https://epellety.pl/produkty/lava-pelle ... 975kg-8mm/ Takie pytania dobrze zadawać również na forach strikte budowlanych.

Re: Jak ogrzewać

: 13 cze 2019, 2:25
autor: Dasto
My z kolei korzystamy z tego pelletu https://epellety.pl/produkty/lava-pelle ... 975kg-6mm/ i też jesteśmy bardzo zadowoleni. Jakość na odpowiednim poziomie a cena bardzo dobra.

Re: Jak ogrzewać

: 14 cze 2019, 20:54
autor: WilburM66
No ja mam ogrzewanie w formie gruntowych pomp ciepła. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie bo koszta eksploatacji są bardzo małe. A sama inwestycja zwraca się po jakimś czasie. Ciekawy jestem co inni myślą o tym .

Re: Jak ogrzewać

: 20 cze 2019, 8:15
autor: Walkowa
A skoro już o ogrzewaniu mowa, to czy ktoś z Was korzysta może z nowoczesnych systemów kominowych od firmy Schiedel? Słyszałam bowiem o nich sporo dobrego, podobno są to ceramiczne systemy kominowe naprawdę wysokiej jakości, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz energooszczędności. Z tego, co widziałam na ich stronie www, do wyboru jest naprawdę wiele wariantów, więc chyba da się je dopasować do każdego domu :)

Re: Jak ogrzewać

: 05 lip 2019, 14:09
autor: kotlowy
Według mnie najlepszymi rozwiązaniami grzewczymi dla budynku są kotły klasy 5 (i Ecodesign) oraz pompy ciepła. Decydując się na instalację nowego ogrzewania, warto pomyśleć nad szerszą inwestycją i ociepleniem budynku, by dostosować go do aktualnych norm. Dzięki temu można zakwalifikować się do programów jak np. Czyste Powietrze i zaoszczędzić. Kwoty wsparcia są dość duże - sporo informacji znalazłem tutaj - http://kotly-klasy-5.pl/dotacje-pozyczk ... etrze.html