Strona 1 z 1

Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 14 sie 2019, 11:08
autor: dron
Jaki może być koszt związany z zakupem paneli fotowoltaicznych? Kolejna sprawa, to ile można na tym zarobić i czy w ogóle opłaca się w to wchodzić?

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 21 sie 2019, 10:15
autor: mark
Trudno stwierdzić jednoznacznie, bo koszt uzależniony jest od co najmniej kilku czynników.
Od wyboru paneli, ilości paneli, osprzętu dodatkowego, opcjonalnie elementów automatyki.
Należałoby wysłać zapytanie do kilku firm specjalizujących się w tego typu usługach.
Ważne jest to, że nie muszą to być koniecznie firmy lokalne, ale nawet z innego województwa - bo organizacja takiego montażu nie stanowi większego problemu. Sprawdź jeszcze w Strefie Energii - konkretnie tutaj: https://strefaenergii.com

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 16 wrz 2019, 11:29
autor: marianoga
na Sunpro znajdziesz bardzo fajną ofertę abonamentowego płacenia za panele fotowoltaiczne :) płacisz tyle ile płaciłeś za prąd :)

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 24 wrz 2019, 21:08
autor: gajga
Koszty są zależne oczywiście od tego ile takich paneli się chce zainstalować. Od kilku po kilkaset tysięcy złotych w przypadku firm czy rolników (panele można również montować na gruntach). Oszczędność? tyle ile płacisz za prąd. Rachunki można naprawdę znieść do zera. Energia jest przecież kumulowana i jej nadwyżki ze słonecznych dni można wykorzystywać zimą i w dni pochmurne. Na stronie http://3sgroup.pl/oferta/dla-domu/ można się dowiedzieć więcej na ten temat. Ta firma od lat zajmuje się produkcją i montażem takich paneli, mają ofertę dla domu i dla biznesu także. Na swoje instalacje udzielają gwarancji absolutnej, na całe 25 lat. Przez ten czas nie ma możliwości by się instalacja nie zwróciła. A mając swój prąd jest się całkowicie niezależnym od dostawcy energii, nadwyżki można jak najbardziej sprzedawać.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 20 gru 2019, 0:01
autor: Malinka_180
To pewnie zależy od wielu czynników, ale tu można zobaczyć przykładowe ceny zestawów https://pgreen.com.pl/produkty/instalac ... y-ciepla/ Wiadomo, że to spore są koszty, ale dość szybko się zwracają, a dają gwarancje 25 lat, więc na pewno będzie sporo zysków i oszczędności.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 29 gru 2019, 23:29
autor: Gszegosz99
Dzisiaj może być to bardzo przyjemne również pod kątem kosztów. Wystarczy zajrzeć do https://pvplus.pl by przekonać się o tym, jak w prosty sposób zorganizować fotowoltaikę w Waszym domu. Poczytajcie na ten temat i przemyślcie, jak może to wyglądać u Was.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 08 sty 2020, 11:11
autor: Walkowa
Bardzo dużo informacji na temat kosztów, a także rodzajów i zastosowania fotowoltaiki znajdziesz również na stronie http://www.mgprojekt.com.pl/blog. Myślę, że artykuły na tym blogu powinny Cię zainteresować, tym bardziej, że sa pisane w bardzo zwięzły, rzeczowy sposób ;) Polecam sobie poczytać ;)

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 09 sty 2020, 10:07
autor: Kaja
Zależy jaka firma i jaką powierzchnie chce się mieć, ale raczej liczy się tak od ok. 10 tys. w górę. Trzeba byłoby to jednak samodzielnie wyliczyć.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 11 sty 2020, 15:38
autor: pukla123
Kaja pisze: ↑09 sty 2020, 10:07 Zależy jaka firma i jaką powierzchnie chce się mieć, ale raczej liczy się tak od ok. 10 tys. w górę. Trzeba byłoby to jednak samodzielnie wyliczyć.
My zamawialiśmy tutaj https://www.4sun.eu. Polecam bo mają dobre ceny i wysokiej jakości produkty. Można je spokojnie montować także na kamperach, łodziach, kempingach, ogródkach działkowych, systemach alarmowych. Jesteśmy bardzo z nich zadowoleni. Warto w nie zainwestować, to na prawde duza oszczędność póżniej

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 21 sty 2020, 20:41
autor: bianka
Jeśli nadal szukasz paneli fotowoltaicznych zobacz sobie ofertę fotowoltaika śląsk. Widziałam, ze jest bardzo rozbudowana i przystępna cenowo. Sama ostatnio myślę o skorzystaniu z tej oferty. Myślę, że panele fotowoltaiczne to bardzo dobre, ekologiczne rozwiązanie.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 22 sty 2020, 15:36
autor: Tomasz
To zależy jaka jest moc tych paneli. Najważniejsze żeby zostały odpowiednio dobrane do zapotrzebowania na energię jakie masz w domu. Ja w zakresie montażu paneli współpracowałem z firma https://energyre.pl/pl/instalacje-fotow ... nstalacja/ . Są bardzo rzetelni i przygotowują całość kompleksowo. Na ich stronie możesz znaleźć pełną ofertę.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 24 sty 2020, 8:46
autor: Kordik
Rolnicy powinni zainwestować w panele fotowoltaiczne, słyszałem o dużych kosztach jakie generuje gospodarstwo rolne jeśli chodzi o zuzycie prądu.
Mało tego rolnicy moga nam tym zarabiać i może to być ich dodatkowe źródło przychodu, poczytajcie o tym na https://suncrew.pl/dla-rolnika/

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 26 sty 2020, 19:58
autor: Archa
Wbrew pozorom koszty takiego rozwiązania nie są duże. Poza tym trzeba mieć na względzie to, że cała inwestycja po pewnym okresie się nam zamortyzuje. Dodatkowo w przypadku fotowoltaiki można często liczyć na dotacje. Dlaczego by więc nie skorzystać z tego rozwiązania? Niektórzy idą o krok dalej i decydują się na fotowoltaiczne farmy: https://www.hbrp.pl/b/jak-zalozyc-farme ... /P1Eloy2Sq.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 05 lut 2020, 8:47
autor: Michał74
Wszystko zależy od sytuacji, od rodzaju instalacji, jej wielkości, warunków terenowych, a także, co dość oczywiste, od firmy która wykonuje inwestycje. Nie warto jednak szukać najtańszej oferty, jeśli chodzi o montaż, bo często takie stawki firmy z małym doświadczeniem, albo takie które oszczędzają na materiałach. A koszty instalacji lepiej obniżyć poprzez skorzystanie z dotacji (a dziś jest taka opcja). Nam panele montowała firma Eco Voltaika - http://ecovoltaika.eu/ . Firma od lat zajmuje się tego typu instalacjami na terenie całego kraju.. Zajmuje się przygotowaniem całej dokumentacji, pomaga w uzyskaniu dofinansowania, indywidualnie dobiera materiały i urządzenia. W dodatku mają sprawdzonych dostawców najlepszych urządzeń.

sok z buraków i jabłek właściwości

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 24 mar 2020, 22:51
autor: buzata
Z firmą https://solgen.pl/fotowoltaika-dla-rolnika/ ten koszt nie będzie miażdżący, ceny są przystępne. Poza tym można liczyć na pomoc przy uzyskaniu finansowania na tego typu instalację. Jest dostępny również program rządowy , poczytajcie sobie szczegóły, może uda się dostać dotację

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 27 mar 2020, 12:22
autor: kozi44
Słuchajcie, jeśli interesuje was koszt założenia takiej instalacji u siebie w domu jak panele fotowoltaiczne Kraków polecam wam skontaktować się bezpośrednio z jakaś firmą świadczącą takie usługi. Jedną z lepszych jakie znam jest Sunking. Na pewno odpowiedzą na wszystkie wasze pytania

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 28 mar 2020, 11:44
autor: Grześko
Pytanie o koszt, to pytanie do firmy, która się takimi sprawami zajmuje. Zrobią wstępny projekt, to i określą przybliżony koszt. Bo koszt takiej instalacji zależy, od bardzo wielu czynników. Nam panele montowała firma Eco Voltaika - http://ecovoltaika.eu/ i mogę ci ich polecić. Wszytko ci obliczą, wyjaśnią - tak że będziesz dokładnie wiedział, jak wszystko będzie wyglądało. Dla każdej instalacji przygotowuje wstępny projekt instalacji fotowoltaicznej, indywidualnie dostosowywany do potrzeb i wymagań klienta. Profesjonalnie dobierają urządzenia i konstrukcje, stawiają przy tym na najwyższą jakość i używają sprawdzonych na rynku komponentów solarnych. Poza projektem tworzą dokumentację związaną ze zgłoszeniem Mikroinstalacji do Zakładu Energetycznego. Pomagają w pozyskaniu dotacji i dofinansowań dostępnych na rynku.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 29 mar 2020, 19:27
autor: karin33
Rzuć okiem tutaj http://pvtech.pl/ . Jeśli chodzi o fotowoltaikę to mają duże doświadczenie, Ostateczny koszt paneli zależy od wielu czynników. Najlepiej więc skontaktować się bezpośrednio ze specjalistami.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 08 sie 2020, 9:41
autor: kruger
Ważne jest znalezienie porządnej i niedrogiej firmy, która zajmuje się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z https://www.tania-fotowoltaika.com/ Sam korzystałem z ich usług i mogę powiedzieć że warto się do nich zgłosić.

wrzody żołądka profilaktyka

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 25 cze 2021, 11:12
autor: klamka
Jeżeli chodzi o mnie to planuje zmienić teraz dostawcę prądu na respect energia . Dlaczego? Ponieważ oni oferują energię, która pochodzi z odnawialnych źródeł, która jest w pełni bezpieczna dla naszego środowiska. Oni kładą ogromny nacisk na proekologiczne rozwiązania i uświadamiają swoich klientów co do nich.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 25 cze 2021, 13:47
autor: eaś
W zasadzie to odpowiedź na to pytanie znają tylko osoby montujące takie elementy. Na pewno będzie to taka firma jak Hymon https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ . Oni również mają w ofercie nowoczesne pompy obiegowe i muszę powiedzieć, że zdecydowanie warto jest się z nimi skontaktować. To ogrzewanie będzie dla was konkretnym i niezawodnym.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 27 lip 2021, 0:52
autor: Łaba
Powiem tak, wiadomo, że trzeba zainwestować, ale tak naprawdę więcej można zyskać - i nie mówię tu tylko o ochronie środowiska, ale też o korzyściach finansowych. To jedno. Poza tym, można uzyskać dofinansowanie na taką inwestycję, można skorzystać z pomocy firmy Fotowoltaika Orzeł https://fotowoltaikaorzel.pl/fotowoltaika-myslenice/ pomagają w uzyskaniu dofinansowania na montaż paneli.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 09 sie 2021, 18:56
autor: zośka32
Inwestycja w fotowoltaikę to całkiem spory koszt, ale tak naprawdę dosyć szybko się zwraca. Od razu można zauważyć zdecydowanie niższe rachunki za prąd, dzięki czemu utrzymanie domu będzie znacznie tańsze. Przy okazji zadbasz w ten sposób o środowisko. Na stronie: https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ?v=1&sid=1 znajduje się artykuł, z którego możesz się więcej ciekawych informacji na ten temat. Polecam.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 12 sie 2021, 20:36
autor: meżek
koszt zależy od wielkości instalacji, rodzaju technologii, najlepiej pytać u konkretnego producenta, my robiliśmy u stilo Energy https://stiloenergy.pl/ jesteśmy bardzo zadowoleni ________________________________________________________________________________________________

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 16 sie 2021, 0:28
autor: miłka
zośka32 pisze: ↑09 sie 2021, 18:56 Inwestycja w fotowoltaikę to całkiem spory koszt, ale tak naprawdę dosyć szybko się zwraca. Od razu można zauważyć zdecydowanie niższe rachunki za prąd, dzięki czemu utrzymanie domu będzie znacznie tańsze. Przy okazji zadbasz w ten sposób o środowisko.
Koszt spory, ale to inwestycja, potem szybko się zwraca. No i są też dotacje, programy, dofinansowania, niektóre firmy pomagają w formalnościach. My korzystamy ze Stilo Energy, od razu nam przedstawili możliwe opcje.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 07 wrz 2021, 9:48
autor: Malva
Ciężko określić koszt paneli bez wyliczeń zapotrzebowania na prąd. Takie profesjonalne wyliczenia robi firma zakładająca panele. Na pewno do takich obliczeń potrzebna będzie informacja o średnim zużyciu prądu. To możesz wyliczyć samodzielnie - tu https://fotowoltaika.ecocomfort.pl/ile- ... cie-pradu/ znajdziesz wzór do wykonania obliczeń oraz to jak interpretować wyniki. Dzięki znajomości zużycia prądu można też dowiedzieć się, które urządzenia czerpią go najwięcej i spróbować tak zoptymalizować ich działanie, by ograniczyć rachunki za prąd.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 11 wrz 2021, 20:54
autor: kiełbasik
miłka pisze: ↑16 sie 2021, 0:28
zośka32 pisze: ↑09 sie 2021, 18:56 Inwestycja w fotowoltaikę to całkiem spory koszt, ale tak naprawdę dosyć szybko się zwraca. Od razu można zauważyć zdecydowanie niższe rachunki za prąd, dzięki czemu utrzymanie domu będzie znacznie tańsze. Przy okazji zadbasz w ten sposób o środowisko.
Koszt spory, ale to inwestycja, potem szybko się zwraca. No i są też dotacje, programy, dofinansowania, niektóre firmy pomagają w formalnościach. My korzystamy ze Stilo Energy, od razu nam przedstawili możliwe opcje.
A jak u nich z gwarancją na panele? Na jaki okres udzielają?

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 22 wrz 2021, 13:57
autor: całomi
Polecam kontakt z firmą https://calma.pl/ , oni przygotują nam kosztorys takiej instalacji, wszystko zaczyna się jednak od audytu energetycznego, jego celem jest zbadanie czy instalacja nam się opłaca. Firma będzie mogła też dobrać odpowiednio dużą i mocną instalację, to wiele składowych, które potrafi określić tylko taka profesjonalna firma.

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 28 wrz 2021, 22:30
autor: miłka
kiełbasik pisze: ↑11 wrz 2021, 20:54
miłka pisze: ↑16 sie 2021, 0:28
zośka32 pisze: ↑09 sie 2021, 18:56 Inwestycja w fotowoltaikę to całkiem spory koszt, ale tak naprawdę dosyć szybko się zwraca. Od razu można zauważyć zdecydowanie niższe rachunki za prąd, dzięki czemu utrzymanie domu będzie znacznie tańsze. Przy okazji zadbasz w ten sposób o środowisko.
Koszt spory, ale to inwestycja, potem szybko się zwraca. No i są też dotacje, programy, dofinansowania, niektóre firmy pomagają w formalnościach. My korzystamy ze Stilo Energy, od razu nam przedstawili możliwe opcje.
A jak u nich z gwarancją na panele? Na jaki okres udzielają?
z tego co pamiętam to gwarancja to 20 lat, wejdź sobie na ich stronę https://stiloenergy.pl/ tam na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 30 wrz 2021, 17:37
autor: Paweł
miłka pisze: ↑28 wrz 2021, 22:30
kiełbasik pisze: ↑11 wrz 2021, 20:54
miłka pisze: ↑16 sie 2021, 0:28

Koszt spory, ale to inwestycja, potem szybko się zwraca. No i są też dotacje, programy, dofinansowania, niektóre firmy pomagają w formalnościach. My korzystamy ze Stilo Energy, od razu nam przedstawili możliwe opcje.
A jak u nich z gwarancją na panele? Na jaki okres udzielają?
z tego co pamiętam to gwarancja to 20 lat, wejdź sobie na ich stronę https://stiloenergy.pl/ tam na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
A nawet do 25 lat na efektywność paneli: https://stiloenergy.pl/gwarancja/

Re: Panele fotowoltaiczne - jaki koszt?

: 15 paź 2021, 10:04
autor: zośka
Niedługo niestety koszty mogą wzrosnąć. W zasadzie nie tyle koszty instalacji to rozliczania. Popatrzcie co nam szykują: https://stiloenergy.pl/nowe-zasady-rozl ... z-stracic/
Jak ktoś chce jeszcze skorzystać ze starych zasad to lepiej zrobić instalacje jeszcze w tym roku.