Strona 1 z 1

sposoby na kawę

: 01 kwie 2021, 1:18
autor: waylon
Jakie są Wasze ulubione sposoby parzenia kawy? Chodzi mi o to, by zaparzyć kawę możliwie jak najszybciej, bez fusów i bez dziwnego posmaku. Tak się zastanawiam nad kawiarką. Lepsza będzie kawiarka czy może french press? Póki co rozglądam się tutaj
https://naczynia.olkusz.pl/kawiarki
https://kawa.pl/artykuly/metody-parzeni ... anie-kawy/

Re: sposoby na kawę

: 01 kwie 2021, 11:15
autor: Kaja
Korzystam z french pressa, czyli po prostu zaparzacza, którzy przydaje się zarówno przy kawie, jak i przy herbacie. Szybki sposób, do tego unika się fusów właśnie i w sumie się sprawdza. Jakbym miała ekspres do kawy, to dopiero bym mogła się cieszyć jej smakiem.

Re: sposoby na kawę

: 09 kwie 2021, 14:51
autor: Małek
Uwielbiam pić kawę. Kawa ziarnista to dla mnie podstawa dobrego dnia. Piję kawę w przeróżnym wydaniu. Znalazłem fajną stronę z przepisami kawy ziarnistej https://czaskawy.pl/Przepisy-na-kawe-bl ... ol-11.html. Sami zobaczcie jakie dobre kawy można sobie samemu zrobić nie wychodząc z domu.

Re: sposoby na kawę

: 10 kwie 2021, 20:12
autor: Andrzejęk9134
Obecnie jest wiele sposobów parzenia kawy. Z tego co kojarzę to te takie nietypowe nazywają się alternatywne. Wszystkich nie znam, ale najbardziej do gustu mi przypadła metoda AeroPressa. Fajny, poręczny sprzęcik, z którego kawa potem smakuje jak z ekspresu. Fajny sposób.

Re: sposoby na kawę

: 27 kwie 2021, 9:12
autor: Kryśśka
Nie jestem zwolenniczką robienia z kawy deseru. Jakoś mi to zawsze skutecznie zaburzało jej smak. Moja kawa musi być na świeżo zmielona i mocno palona. Cukier jest całkowicie zbędny. Najczęściej pijam kawy melitta, które zamawiam w sklepie internetowym Kaweo http://www.kaweo.pl/pl/c/kawa-Melitta/37. To rewelacyjne miejsce dla kawoszy. Znajdziecie tam propozycje z różnych stron świata.

Re: sposoby na kawę

: 29 kwie 2021, 8:44
autor: Walkowa
Ja nie tylko lubię pić kawę, ale lubię też sobie trochę o niej zawsze poczytać w internecie. Bez problemu udaje mi się zawsze znaleźć jakiś ciekawy blog. Ostatnio na przykład trafiłam na stronę http://wokolkawy.pl, z której dowiedziałam się wielu interesujących ciekawostek właśnie na temat różnych rodzajów kawy. Jeżeli Was również takie tematy interesują, to polecam tam zajrzeć i sobie poczytać.

Re: sposoby na kawę

: 23 sie 2021, 14:25
autor: Luśka12
Sposoby parzenia kawy są różne, wszystko zależy od tego kto ma jakie upodobania tak naprawdę. Szybko można przyrządzić kawę w ekspresie na przykład. Smakosze kawy wiedzą, że dużo zależy od samego gatunku kawy, palenia ziaren. Dlatego trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że najlepsza jest kawa zamawiana bezpośrednio w palarni kawy, na zamówienie. Wtedy jakość, świeżość, smak i aromat jest dużo lepszy, bardziej intensywny. Z resztą poczytajcie sobie na https://www.ewa-gotuje.pl/artykuly/feno ... -z-palarni , tam też macie cenne wskazówki co do tego czym się kierować przy wyborze.

Re: sposoby na kawę

: 12 wrz 2021, 8:00
autor: Wór
Kawiarka to ponadczasowe urządzenie, które jest dowodem na to, że nie trzeba posiadać drogiego, wielofunkcyjnego ekspresu ciśnieniowego, by móc cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy. Polecam spróbować, a jak wybrać odpowiednie urządzenie podpowiada artykuł https://testoria.pl/rankingi/rankingi-a ... a-ranking/