Strona 1 z 1

Jak ogrzewać wodę?

: 05 lut 2021, 5:14
autor: Edgar-64
Witam serdecznie. Jakiś czas temu zastanawiałem się, jaki jest najtańszy sposób na ogrzewanie wody w domu i doszedłem do wniosku, że zdecydowanie opłaca się zainwestować w kolektor słoneczny. Montażem takich systemów zajmuje się między innymi firma Cieplik. Znacie? Możecie polecić?

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 16 lut 2021, 16:42
autor: rosłan
Faktycznie takie kolektory to super rozwiązanie tak jak i powietrzne pompy ciepła. Nie mają negatywnego wpływu na środowisko, a działają sprawnie i bez zarzutu. Firma Cieplik jest szeroko polecana, więc według mnie warto im zaufać.

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 19 lut 2021, 3:33
autor: Ludmiła
Kolektory albo pompa ciepła. Pompa z tego co sie orientuje jest chyba tańszym rozwiazaniem niz same panele. Ale to wiadomo ze ceny beda sie roznice kształtowały w konkretnych przypadkach. Tak czy inaczej, nawet jesli ktos mysli o kolektorach, ale go w tej chwili na nie nie stac, to rzeczywiscie warto rozważyć pompę vitocal z levady która ma wbudowaną funkcję SmartGrid, co oznacza ze mozna do niej podłączyc instalacje solarna

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 04 cze 2021, 22:11
autor: ŁŁucja
Witaj. Sprawdź sobie pompy ciepła gdansk www.elar.com.pl/pompy-powietrzne/. Powietrzna pompa jest w stanie ogrzać cały dom jednorodzinny oraz wodę dla jego mieszkańców. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne, to masz praktycznie zerowe rachunki. To większa inwestycja, ale zdecydowanie warto!

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 18 cze 2021, 15:30
autor: dekorator
Tak naprawdę to tylko i wyłącznie od nas zależy na jakie ogrzewanie się zdecydujemy i pamiętajmy, że będzie ono nam służyło na pewno przez pewien okres czasu. W moim przypadku zdecydowanie najlepszym wyborem był system ogrzewania oraz chłodzenia z firmy https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ który mogę każdemu polecić.

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 21 cze 2021, 18:33
autor: ratoś
W sumie z opalania grzewczego to paliwa ekologiczne są dziś najważniejsze i ja w sumie coś takiego polecałabym. Może nie jest to takie łatwe do kupienia, ale uważam, że dziś ważne jest przede wszystkim to, żeby było dobrze i bezpiecznie. A taka pompy obiegowe to może naprawdę się przydać i nie będzie w tym niczego złego. Po prostu, lepiej będziecie opalać mieszkanie, na pewno to znacie.

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 25 cze 2021, 19:57
autor: vóx
Od tego, można powiedzieć, że są takie https://www.dambat.pl/pobierz.html pompy obiegowe. Można mieć bo tego zbiornik i w ten sposób ogrzewać. Moim zdaniem to się może sprawdzić. Stąd też mogę powiedzieć, że często montuję te pompy. Są niezawodne, a dodatkowo mogę powiedzieć, że Dambat jako jedyny poprawia swoje pompy w razie jakiś problemów. Flagowe firmy tego nie robią.

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 30 cze 2021, 12:00
autor: Bodzio12
Może zainstalujcie ogrzewanie gazowe? To bardzo dobre rozwiązanie. Polecam sprawdzić na ogrzewanie amerigas opinie to informacje o takich instalacjach oraz o firmie która jest dostawcą gazu płynnego. Sprawdźcie i się z nimi zapoznajcie. Jeśli macie ogrzewanie gazowe to dla was są to przydatne informacje.

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 05 lip 2021, 19:56
autor: Kapitan123ś
Do tego potrzebny będzie zbiornik. Za idealnym zbiornikiem można rozejrzeć się tutaj https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/fi ... ne.89.html. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji, jeśli chodzi o różnego rodzaju zbiorniki. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, aby znaleźć rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Re: Jak ogrzewać wodę?

: 01 paź 2021, 18:07
autor: Danuśka
Ja akurat z tym nie mam najmniejszego problemu i uważam, że przy każdym domu na pewno przyda się korzystanie z różnego rodzaju pomp. Całkiem niedawno czytałam na stronie https://abcogrodnictwa.pl/narzedzia-mas ... la-siebie/ jakie właśnie są rodzaje pomp i kiedy na jaką najlepiej jest się zdecydować.