Strona 1 z 1

Panele słoneczne na starym dachu?

: 07 lut 2021, 11:34
autor: Jędrek
Wiecie przypadkiem czy jak ma się starą dachówkę, która wprawdzie jeszcze się trzyma to można instalować panele słoneczne czy to ryzykowne? A jeszcze nie dodałem że budynek poniemiecki więc może być to dodatkowym utrudnieniem. Zakładał ktoś na starym budynku?

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 08 lut 2021, 10:30
autor: Ramzes
Wydaje mi się że w przypadku starych budynków i ciężkiej dachówki sam ciężar jaki mają instalacje fotowoltaiczne może mieć znaczenie dlatego trzeba skonsultować temat z fachowcem z firmy, która takie instalacje montuje.
Możesz spróbować kontaktu z firmą Hymon (mają oddziały w większości województw) i zamówić wizytę fachowca od nich, który oceni jakie masz możliwości u siebie https://hymon.pl/

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 26 lut 2021, 18:35
autor: hiczungł
Najwazniejsze to wiedzieć, skąd zamówić rozwiązania fotowoltaiczne. Osobiście zdecydowałem się postawić na rozwiązania znane z oferty https://manufakturaenergii.pl/ . Całkowicie porwała mnie ich jakość, która w kompozycji z ceną zadecydowały właśnie o tym wyborze! Zalecam zainteresować się tym tematem.

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 28 cze 2021, 6:25
autor: memiś455
No w takim wypadku oszczędności potrafią być naprawdę bardzo imponujące. W skali kilku lat inwestycja się zwraca a my zostajemy z super tanim w eksploatacji domem. Moim zdaniem wizja tak zwanych domów zeroenergetycznych to naprawdę coś przełomowego obok czego ciężko przejść obojętnie. Jeśli chcecie więcej o tym poczytać to zerknijcie na http://worldofsocial.pl/dom/fotowoltaik ... wych-2021/ Powinniście sobie wszystko przeczytać.

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 30 cze 2021, 6:41
autor: żanetaa
U mnie od niedawna jest fotowoltaika dla domu i bardzo się cieszę, że w końcu zdecydowaliśmy się na panele fotowoltaiczne. Firma, która nam je zamontowała okazała się bardzo profesjonalna i dosyć szybko odbyła się cała procedura montażu co mnie bardzo cieszy.

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 30 cze 2021, 13:54
autor: monka
Jeśli jednak będziecie realizowali prace związane z wykonywaniem instalacji fotowoltaicznej to warto zajrzeć na stronę https://pivienergy.pl/oferta/wiata-z-pa ... taicznych/ gdzie można liczyć na terminowość, profesjonalne podejście i do tego ogromny wybór rzeczy potrzebnych do wykonywania tego typu prac w pełni profesjonalnie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z zakupów!

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 23 lip 2021, 17:54
autor: olga83
Moc paneli fotowoltaicznych zależy głównie od powierzchni budynku, dla którego będzie wytwarzana energia. Na rynku dostępne są różne modele, bo dla dużych firm trzeba kupić panele o większej mocy. Bogatą ofertę ma firma https://pvstar.pl/pol_m_Panele-fotowoltaiczne-152.html . Znajdziecie tam panele dla firm i małych domów jednorodzinnych. Ceny są konkurencyjne, więc warto skorzystać.

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 02 sie 2021, 23:26
autor: rzekapłyń776
Warto zdać się na firmę z bazy https://ekofachowcy.pl/ , to najlepsze firmy z branży w jednym miejscu z pełnymi danymi kontaktowymi oraz możliwością porównania cen. Dobra firma instalacyjna przygotuje nam instalacje nawet na starym budynku. Jeśli tylko będą spełnione minimalne wymagania techniczne na pewno uda się je zainstalować, nawet na starszym budynku.

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 25 sie 2021, 9:22
autor: mali9021
Już sam fakt, że zależy Ci na fotowoltaice bardzo dobrze o Tobie świadczy. Jest to rozwiązanie dobre dla każdego - dzięki niej możesz oczekiwać znacznie obniżonych rachunków za prąd, więc i koszt utrzymania domu byłby niższy. Dużym plusem jest też możliwość dbania dzięki temu o środowisko. Na stronie: https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca jest artykuł, który sporo Ci w tym temacie wyjaśni. Warto poświęcić chwilę na przeczytanie go.

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

: 30 wrz 2021, 22:53
autor: ciężkomi
Polecam kontakt z firmą https://calma.pl/ , to tam podpowiedzą nam na co zwrócić uwagę podczas montażu instalacji na takim dachu. Firma zajmuje się również montażami, kluczowa jest powierzchnia dachu oraz kierunek jego ustawienia. W przypadku montażu, dobra firma taka jak ta, zawsze sobie jakoś poradzi.