Strona 1 z 1

Izolacja muru oporowego

: 02 gru 2020, 13:06
autor: margiel
Dzień dobry,
Na swojej działce byłem zmuszony zbudować mur oporowy, za kilka dni będziemy przystępować do zasypywania.
Wykonawca sugeruje aby na ścianę położyć grubą folię budowlaną oraz folię kubełkową.
Mur od drugiej strony zamierzam wykończyć pucem.
Czy taka izolacja wystarczy aby woda z czasem nie przechodziła przez mur i nie niszczyła pucu?
Rozważam jeszcze położenie papy ale zniechęca mnie wizja kolejnych kosztów (mur ma szerokość około 25m i wysokość około 2m)
Liczę na wszelkie opinie

Re: Izolacja muru oporowego

: 03 gru 2020, 7:26
autor: Galważ
Żadna folia nie pomoże, to jest rozwiązanie chwilowe. Tylko wykonanie prawidłowej hydroizolacji i jeżeli ta będzie bitumiczna to folia kubełkowa kubełkami do gruntu. Jakby szła hydroizolacja polimerowo-cementowa, która jest "twarda" to można kubełkami w stronę ściany.

Ze swojej strony polecam zapoznanie się z tym produktem:
https://matbau.com/sklep/hydroizolacje- ... ex-10-30l/

Powinien dobrze się sprawdzić.

Re: Izolacja muru oporowego

: 21 cze 2021, 14:57
autor: Eroń
Natomiast jak będziecie szukali wysokiej klasy systemów hydroizolacji dla fundamentów to na pewno powinniście zwrócić uwage na ofertę przygotowaną przez producenta Icopal u którego znajdziesz świetne systemy Bezpieczny Fundament który zawiera 64 gotowe rozwiązania projektowe. Jako jedyny w Polsce uzyskał Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej licząc nawet na 45 letnią gwarancję. Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby z wilgocią udalo Wam się wygrać!

Re: Izolacja muru oporowego

: 27 paź 2021, 22:39
autor: JarekIż
Właśnie dlatego jeżeli szukacie przede wszystkim skutecznego systemu hydroizolacji to tutaj jak najbardziej polecam sprawdzić ofertę producenta WaterBlock https://waterblock.eu/fundamenty która przede wszystkim bardzo dobrze wypada na tle konkurencji wyróżniając się wysoką jakością, wydajnością jak i wsparciem technicznym bo ich obsługa wszystko nam dokładnie wyjaśniła. 2 lata minęły i naprawdę zero pęknięć :)