Strona 1 z 1

Okna PCV do domu pasywnego?

: 22 lis 2020, 17:53
autor: bużi
Hej, chciałem poznać Wasze zdanie na temat okien do domu pasywnego. Mam upatrzone okna PCV z Oknoplast winergetic premium ale też lokalnie jeden znajomy robi i okna i się zastanawiam nad zakupem, chociaż trochę strach tak bo jednak do domu pasywnego muszą być sprawdzone okna, a Oknoplast z tego co czytałem dostał jakieś wyróżnienie za ten model okien. Zastanawiam się jeszcze, a wy co mi radzicie? Niska cena czy wyższa jakość?

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 24 lis 2020, 22:21
autor: góździk
Budownictwo pasywne to specyficzny rodzaj budowlanki i raczej skłaniałabym się ku ofercie Oknoplastu. Z tego co słyszałam te ich okna pasywne to petarda. Nie boisz się zamawiać od lokalnego sprzedawcy? Ma jakieś patenty na te okna, testował je gdzies? Ile masz w ogóle gwarancji? Poczytaj sobie o okna winergetic premium passive i zobacz, jak dobrze są oceniane.

https://melonstats.com/a-thorough-knowledge-of-everything-about-e-commerce-know-it-better/

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 29 lis 2020, 19:02
autor: bużi
Masz rację. Trochę o tym poczytałem i jednak ta technologia wykorzystana przez Oknoplast bije inne okna na głowę. Decyzja podjęta. Bardzo Ci dziękuję ;)

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 01 gru 2020, 12:17
autor: miśka
Sądzę, że w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą okna pcv warszawa: https://medrus.pl/ . Firma ta specjalizuje się w sprzedaży najróżniejszych okien. Zamówicie u nich też parapety oraz rolety.

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 04 gru 2020, 19:29
autor: gabrięęęla
Miśka totalnie nieznana firma. Od kiedy oni działają? Ja o Oknoplast słyszalam dużo dobrego, sama jak kupię działkę i rozpocznę kiedyś budowę to na pewno będę brała ich pod uwagę.

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 06 gru 2020, 18:53
autor: Kamil Maliński
Czytałem na https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna ... ogrzewanie o tych oknach. Parametry mają świetne, zastanawiam się nad nimi do domu pasywnego, który mam w planach budować.

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 08 gru 2020, 21:18
autor: figaróss
Znalezienie właściwych okien było wyzwaniem, ale w końcu się udalo. Zdecydowałem się postawić na te z oferty https://airokna.pl/ , co było dosyć rozsądnym wyborem - chociażby dlatego, iż mój dom prezentuje się teraz bardzo świeżo.

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 03 sty 2021, 16:12
autor: bański
Zobacz model winergetic premium passive, słyszałem że to porsche wśród okien ;) A tak na poważnie to dużo osób chwali te okna pasywne, czytałem nawet artykuł na ten temat. Sam zamykam stan budowy domu na wiosnę i będę zamawiał u nich okna.

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 08 sty 2021, 15:00
autor: Kleo
Jest taka opcja. Teraz producenci potrafią zrobić z pcv prawdziwe cuda. Podpytaj w firmie Drutex. Sama mam ich okna od kilku lat i jestem mega zadowolona. Mają okna produkowane w różnych technologiach. Myślę, że będą potrafili doradzić produkt o optymalnych parametrach.

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 19 kwie 2021, 14:51
autor: innyś
Tak, okna PVC są teraz produkowane w bardzo wysokim standardzie izolacyjności cieplnej. Np. okna Schuco LivIng są zgodne z wymaganiami w zakresie budownictwa pasywnego. Te okna produkuje wielu producentów okien Schuco w całej Polsce. W okolicach Warszawy można się skontaktować z firmą MarkBud z Łomianek https://markbud.pl/ , są specjalistami w tej dziedzinie i mogą wyprodukować pasywne okna zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami.

Re: Okna PCV do domu pasywnego?

: 19 cze 2021, 18:48
autor: bańka
bański pisze: ↑03 sty 2021, 16:12 Zobacz model winergetic premium passive, słyszałem że to porsche wśród okien ;) A tak na poważnie to dużo osób chwali te okna pasywne, czytałem nawet artykuł na ten temat. Sam zamykam stan budowy domu na wiosnę i będę zamawiał u nich okna.
Tak koniecznie sprawdź te okna. Mają bardzo wysokie oceny jako okna do domów pasywnych.