Strona 1 z 1

Jak założyć trawnik?

: 11 lip 2020, 6:22
autor: Milomira63
Cześć! Macie dla mnie jakieś skuteczne rady, jak wspomóc wzrost trawy? W moim ogrodzie jest jej jak na lekarstwo, rzadkie kępy, nic więcej nie chce rosnąć. Może wy mi coś podpowiecie :)

Re: Jak założyć trawnik?

: 18 lip 2020, 18:44
autor: Jadwiga88
Też miałam podobną sytuację w swoim ogrodzie. Ja jednak nieco uprościłam sobie sprawę i skorzystałam z usług firmy renova.bielsko.pl z Bielska-Białej. Spisali się świetnie, wreszcie mój ogród prezentuje się tak, jak powinien :)

Re: Jak założyć trawnik?

: 13 sie 2020, 12:53
autor: anton
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszy sposób to kupienie trawy w rolce. Żaden mój siany trawnik nie był ta ładny jak ten z rolki. Ze wszystkimi zawsze był problem, bo trawa słabo rosła, miała chwasty itd. Dlatego zaryzykowałem trawnik z rolki i to było remedium na nasze problemy. Teraz mamy ładną, zdrową, gęstą trawę. Nie potrzebuje ona wiele zabiegów by ładnie wyglądać, także ja oszczędzam czas i energię. Rolki kupowaliśmy w Green Flor z Podlasia https://greenflor.pl/ bo firma to specjaliści w tym zakresie. Mają też systemy zielonych dachów i to kolejna rzecz o jakiej myślimy.

Re: Jak założyć trawnik?

: 01 wrz 2020, 6:32
autor: Klara27
My wszystko zlecaliśmy firmie Klepka Ogrody http://kepkaogrody.pl/zagospodarowanie-terenow-zieleni. Mają w ofercie zagospodarowanie terenów zielonych. Na ich stronie znajdziesz realizacje, warto zobaczyć. Ja się właśnie tym sugeruję przy wyborze firmy.

Re: Jak założyć trawnik?

: 07 wrz 2020, 9:55
autor: waina
Niestety nam przez długi czas nie udawało się założyć ładny trawnik. Nie wiem co było nie tak, ale może chodziło o same nasiona trawy, bo jak je zmieniliśmy i kupiliśmy je od innego producenta, to trawa w końcu urosła taka jak trzeba. Skorzystaliśmy z oferty bardzo rzetelnego producenta Agronas z Koła http://www.agronas.pl/produkty-14-Mieszanki-traw. Oni mają korzystne ceny i świetnej jakości produkty, polecam.

Re: Jak założyć trawnik?

: 22 wrz 2020, 15:17
autor: Gość
W temacie zakładania trawników to ja wam powiem że tutaj https://www.lovethegarden.com/pl-pl/art ... szczajacej macie ciekawy artykuł w którym znajdziecie przydatne info jak skutecznie założyć trawnik tak aby był pięknu i gęsty. Polecam poczytać.

Re: Jak założyć trawnik?

: 07 paź 2020, 9:38
autor: tert
Najłatwiejszym i najbardziej skutecznym sposobem jest po prostu kupno ładnego trawnika dywanowego z roli. My taki kupiliśmy od producenta Trawa z Rolki z Lubiczowa https://www.trawa-z-rolki.pl/oferta/tra ... -do-ogrodu. To był mój chyba najlepszy pomysł :). Wysiłek był minimalny, cena naprawdę przystępna, a trawnik jest gęsty, miękki, wszystko się dobrze przyjęło. Jestem zachwycona efektem końcowym, polecam.

Re: Jak założyć trawnik?

: 18 wrz 2021, 12:32
autor: Bańka
To może warto w takim razie zastanowić się nad wyborem też dobrych nawozów do trawników, żeby trawa prezentowała się pięknie w całym ogrodzie i co najważniejsze po prostu z zachowaniem jej wysokiej trwałości oraz zieleni to jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia https://sklepinco.pl/marka/florovit/ w którym znajdziecie wszystko co potrzebne, my na przykład stosujemy "Florovit nawóz do trawników Mistrzowski trawnik 8 kg" który wystarczy na naprawdę spore powierzchnie ;)

Re: Jak założyć trawnik?

: 20 wrz 2021, 9:48
autor: karin33
Pamiętaj, że założenie trawnika to połowa sukcesu. Druga połowa to jego odpowiednie pielęgnacja. Regularne nawożenie, a także coroczna wertykulacja. Nawozy musisz kupić, ale wertykulator z powodzeniem możesz wypożyczyć. Tutaj http://budo-trans.com/aeratory-i-wertykulatory/ masz namiar na wypożyczalnię, która ma w ofercie takie urządzenia. Dzięki wertykulacji usuniesz z trawnika tzw. filc, a trawa będzie lepiej rosła.