Strona 1 z 1

Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

: 25 cze 2020, 12:14
autor: margiel
Możecie mi powiedzieć , czy okap w kuchni to jest konieczność w dzisiejszych czasach ? W wynajmowanym mieszkaniu mamy salon z aneksem i mamy okap. Oprócz tego że jak się go włączy to tak buczy że własnych myśli człowiek nie słyszy to żadnej innej funkcji nie spełnia. No -moze światełko czasem mi posłuży z okapu do czegoś. Dodatkowo smród od sąsiadów tym okapem wlatuje do nas. I choć nie gotujemy zbyt często to bardzo często wali nam w domu olejem po frytach , jakimś gulaszem czy innymi "przysmakami".
W naszym nowym, własnym, mieszkaniu będziemy mieć osobno kuchnie z dużym oknem. Zastanawiam się nad tym czy okap musi być na wyposażeniu kuchni.
Możecie się wypowiedzieć ? Zwłaszcza osoby które mają jakąś rzetelną wiedzę , może wykształcenie które daje kwalifikacje to sensownego wypowiadania się w tym temacie a nie " ja mam okap i jest super, nie wyobrażam sobie życia bez okapu.

Re: Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

: 25 cze 2020, 13:33
autor: star
Jeśli już kupić to taki który da radę wymienić powietrze minimum 6x na godzinę (powierzchnia x wysokość x 6 a najlepiej 10). Jeśli masz szafki nad kuchenka to włączony okap ochroni je przed nadmierna ilością pary wodnej czy tluszczu. Jeśli chodzi o zapachy z pionu to wszystko zależy od budownictwa, w nowych budynkach każde mieszkanie ma swój pion ale zależy jaki jest wylot na dachu, bo tam niestety często jest skopane i zapachy wracają. Ja mam kuchnie w aneksie i okap podszafkowy niepodpiety do pionu (pochłaniacz) i trochę wydałam ale jest mega wydajny i nawet nie włączam na max obroty przez co nie jest tak przeraźliwie głośny :)

Jestem posiadaczką okapu Cylindro:
https://okapy-kominowe.pl/okap-kominowy ... -or-black/

Ktory sam w sobie jest ozdobą kuchni.
Obrazek

Re: Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

: 13 sie 2020, 14:54
autor: motylek
Oczywiście, że tak! Okap jest potrzebny w każdej kuchni. Teraz okapy nie są już takie wielkie i brzydkie jak kiedyś :) Zapoznaj się chociażby z ofertą tej firmy https://ciarkodesign.com/ Ciarko Design ma piękne, nowoczesne i funkcjonalne okapy. My chyba zdecydujemy się na jeden z nich, bo niedługo czeka nas wymiana mebli kuchennych i mały remont.