Strona 1 z 1

Pogrzeb

: 18 cze 2020, 13:24
autor: Grumi
Wiecie co, ostatnio byłem uczestnikiem pogrzebu (nie lubię takich ceremonii, ale są nieuniknione) i tak sobie pomyślałem, że dobrze by było, gdyby każdy dom pogrzebowy przejawiał tyle samo empatii i zrozumienia, co http://marcinkiewicz-pogrzeby.pl/ Wydaje mi się, że to rzadka umiejętność łączenia biznesu z czystymi, ludzkimi odruchami współczucia i chęci niesienia pomocy w trudnych chwilach. Pracownicy pomogli mojej siostrze i szwagrowi załatwić wszystkie formalności, a do tego zawsze służyli dobrym słowem i potrafili podnieśc na duchu.

Re: Pogrzeb

: 07 lip 2020, 12:47
autor: kruger
Jeżeli rozglądacie się za porządnym zakładem pogrzebowym, na którym można w pełni polegać to polecam wam zgłosić się do https://charonelblag.pl/ w Elblągu. Sam ostatnio korzystałem z ich usług i mogę powiedzieć że potrafili ograniczyć wszystkie zbędne koszty związane z organizacją pogrzebu.

Re: Pogrzeb

: 07 lip 2020, 13:31
autor: frea
Warto też rozejrzeć się za porządną firmą, która zajmuje się opieką nad grobami. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z http://blask.szczecin.pl/ Jest to sprawdzona firma ze Szczecina z usług, której sama korzystam. Nie mogę przyjeżdżać do tego miasta za często a mam tam groby bliskich, o których pamiętam.

zez ukryty objawy

Re: Pogrzeb

: 21 lip 2020, 23:24
autor: anton
Z Gorzowa Wielkopolskiego sprawdzi się zakład Gołębski https://www.pogrzebywgorzowie.pl/ Organizowali pogrzeb u nas w rodzinie i wszystko profesjonalnie załatwili, w tym formalności w urzędzie. Mają tez zakład kamieniarski, więc wykonają wam również solidny nagrobek. U nas po całości dobrze się spisali.

Re: Pogrzeb

: 24 lip 2020, 21:55
autor: meleczko
Z Kalisza solidny zakład pogrzebowy to Hermes http://www.pogrzebykalisz.pl/ Zakład bardzo pomocny, ze wszystkiego dobrze się wywiązali, w tych trudnych chwilach można było na nich liczyć. Dodam też że wykonują prace kamieniarskie.

Re: Pogrzeb

: 29 lip 2020, 20:49
autor: diademe
W sprawach pogrzebu, lepiej zgłosić się do zakładu pogrzebowego np. takiego : https://www.elizjum-warszawa.pl/ , a oni zajmą się wszelkimi formalnościami. Organizują pogrzeby katolickie oraz świeckie, więc każdy będzie mógł skorzystać z ich usług. Według mnie to bardzo sprawiedliwe. Nie obrażam sobie, że ktoś mógłby odmówić pochówku ciała, tylko dlatego, że jestem ateistką.

Re: Pogrzeb

: 07 sie 2020, 12:11
autor: lidia
Pogrzebem mojej babci zajął się zakład pogrzebowy ANIOŁ z Gdyni. To bardzo rzetelna firma, my na początku nie wiedzieliśmy od czego zacząć z przygotowaniem pochówku, w necie natknęła się na ich przewodnik: https://www.uslugipogrzebowegdynia.com. ... k-po-kroku i on bardzo mi pomógł. Znajomi również polecali ich usługi, wiec zdecydowaliśmy się skorzystać z ich oferty. Spisali się świetnie, są bardzo profesjonalni i rzetelni, potrafili nam doradzić, a do tego mają przystępne ceny, polecam.

Re: Pogrzeb

: 13 sie 2020, 20:00
autor: babqa
Ciężki temat, ale trzeba i o nim rozmawiać. U nas, gdy zmarł dziadek, to zamówiliśmy mu na pożegnanie całą oprawę kwiatową. Jej wykonaniem zajęła się kwiaciarnia Arkadia z Bródna http://www.arkadia-kwiatynapogrzeb.pl/. Oni specjalizują się w wykonywaniu tego typu kompozycji kwiatowych, mają w tym doświadczenie. Ich ceny są korzystne, wiązanki robią piękne, polecam.

Re: Pogrzeb

: 15 sie 2020, 19:40
autor: Bella33
Po śmierci rodziców w wypadku samochodowym wychowywała mnie samotnie babcia. Była dla mnie wszystkim. Po jej śmierci kompletnie się rozsypałam. Na szczęście trafiłam do profesjonalnej firmy pogrzebowej www.pogrzeby.nowaruda.pl. Pracownicy firmy byli niezwykle życzliwi i mili. Załatwili za mnie wszystkie formalności.

Re: Pogrzeb

: 25 sie 2020, 20:09
autor: derpa
Od siebie bardzo polecam Hades w Lublinie. To jest zakład pogrzebowy z rozbudowaną i kompleksową ofertą, posiadają wiele usług i mają także własne krematorium, więc na miejscu można załzawić także kremację zmarłego. Mój wujek chciał być skremowany i ciesze się, że u nich mogliśmy tę usługę bez problemu załatwić. Do tego sprzedają także trumny, urny, itp. Ceny mają korzystne, pomagają z załatwieniem formalności, zdecydowanie warto skorzystać z ich oferty, bo są rzetelni. Przez cały czas wykazywali się tylko profesjonalizmem i kompetencją.

Re: Pogrzeb

: 04 wrz 2020, 9:16
autor: ewro
My korzystaliśmy z usług zakładu pogrzebowego Karawan w Józefowie https://www.karawankondej.pl/uslugi. Oni maja kompleksowe usługi pogrzebowe w swojej ofercie, są rzetelni, potrafią doradzić i maja korzystne ceny. Pogrzeb mojego dziadka zorganizowali profesjonalnie, wszystko załatwiliśmy na miejscu u nich, pomogli nam także w załatwieniu potrzebnych formalności pogrzebowych. Bardzo serdecznie ich polecam.

Re: Pogrzeb

: 10 wrz 2020, 14:27
autor: kruger
Co do wcześniej tutaj poruszanego tematu nagrobków to ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się w tej sprawie z firmą https://www.pracowniakamieniarska.pl/ Oni wykonują porządne nagrobki w całkiem niezłych cenach. Firma tam a swoją siedzibę w Aleksandrowie Kujawskim.

Re: Pogrzeb

: 17 wrz 2020, 21:08
autor: JacekKwiatkowski89
Rodzina mojej żony jest z okolic Drobinie koło Płocka i tam z tego co wiem i widziałem cała rodzina zawsze korzystała z pomocy zakładu pogrzebowego http://www.drzewiarz.pl/kontakt. Pogrzeby były zawsze zorganizowane z należytym szacunkiem i wszystko było dopięte na ostatni guzik. Warto również zaznaczyć, że zakład pogrzebowy istnieje od 1928 roku.

Re: Pogrzeb

: 23 wrz 2020, 13:46
autor: Makowski
U nas z kolei za organizację pogrzebu odpowiadał zakład pogrzebowy Calvaria w Jednorożcu http://www.zakladpogrzebowycalvaria.pl/ Dobrze wszystko zorganizowali, okazali nam duże wsparcie w tych trudnych chwilach. Dodam, że posiadają własną kwiaciarnię, więc wykonali też piękne wieńce i wiązanki. Jeśli mieszkacie w okolicy i jesteście w tej trudnej sytuacji wyboru zakładu pogrzebowego to zdecydowanie mogę ten zakład doradzić.

Re: Pogrzeb

: 28 wrz 2020, 8:09
autor: Kalinać
Pogrzeb bliskiej nam osoby to bardzo ciężka sprawa. My byliśmy zdruzgotani, gdy naszej cioci, która z nami mieszkała, w styczniu wykryli raka. Wszystko działo się tak szybko, że w ciągu dwóch miesięcy już znalazła się w hospicjum i tam umarła. Przeżyliśmy to strasznie, zwłaszcza, że to my musieliśmy jeszcze ogarnąć wszystkie czynności pogrzebowe, a nie wiedzieliśmy nawet za co się zabrać. Dobrze, że poszliśmy do zakładu pogrzebowego Hades w Lublinie, bo tam wyjaśnili nam co i jak, pomogli w załatwieniu formalności, wyborze trumny, kwiatów, itp. Wykazali się ogromną dozą empatii, zrozumienia i profesjonalizmu, a przy tym nie naciągali nas na żadne dodatkowe usługi. Są rzetelni i mogę ich śmiało polecić.

Re: Pogrzeb

: 09 paź 2020, 15:40
autor: LadyD
Organizowanie takiej ceremonii, nie jest łatwe. Wydaje mi się właśnie , że odpowiedni zakład pogrzebowy jest tutaj bardzo ważny. Bogatą ofertę ma ten zakład http://jozefgorecki.pl/ . Kiloro moich znajomych korzystało z ich pomocy. Profesjonalne podejście i sporo empatii pomaga w tych ciężkich chwilach.

Re: Pogrzeb

: 22 paź 2020, 18:17
autor: klamka
Jeśli będziemy zmuszeni pochować kogoś bliskiego to trzeba znaleźć dom pogrzebowy świadczący takie usługi. Na stronie https://www.elizjum-warszawa.pl/ znajdziecie ofertę takiego zakładu pogrzebowego. Pomogą wam godnie pożegnać bliską osobę i wykonają tę usługę w stosownej cenie. W ofercie jest także usługa kremacji jeśli ktoś chce skorzystać z takiej formy pochówku więc sprawdź.

Re: Pogrzeb

: 30 lis 2020, 21:31
autor: Anus83
Rzadko mamy siłę na zastanawianie się nad właściwym przygotowaniem uroczystości pogrzebowej, gdy umiera nam ktoś bliski. Ja przeglądając strony internetowe, trafiłam na ciekawy artykuł https://kataloguslugpogrzebowych.pl/art ... zebu-71372. W Przystępny i delikatny sposób opisane są etapy przygotowań, a ponadto można namierzyć kamieniarza na tej stronie lub zakład pogrzebowy.

Re: Pogrzeb

: 17 gru 2020, 9:53
autor: hyuk
Nie jest to łatwy temat, my straciliśmy babcię 2 miesiące temu i było to ogromną tragedią w naszej rodzinie. Czynnościami pogrzebowymi zajął się zakład pogrzebowy AMABILIS https://www.amabilis.com.pl/oferta. To rzetelna firma, mają korzystne ceny, pomagają w załatwieniu różnych formalności związanych z pogrzebem, co teraz nie jest zbyt proste, sami pewnie wiecie. Ofertę mają kompleksową, no i spisali się świetnie, zdecydowanie ich polecam.

Re: Pogrzeb

: 17 gru 2020, 23:47
autor: andrzejkieliński
Przy współpracy z zakładem pogrzebowym http://promorte.pl/ wzięli na siebie wszelkie formalności, od załatwienia dokumentacji z zusem po przygotowanie wystawnej ceremonii pogrzebowej. Do tego piękne kwiaty i profesjonalne podejście pracowników zakładu wzbudziły mój podziw.

Re: Pogrzeb

: 22 gru 2020, 15:44
autor: bąselska
Ceremonia pogrzebowa przygotowana przez zakład http://maslakiewicz.pl/ była dostojnym i godnym gestem w kierunku zmarłego dziadka. Pracownicy zakładu pełni empatii i zrozumienia potrafili uszanować wolę rodziny w tych trudnych chwilach.

Re: Pogrzeb

: 15 sty 2021, 9:47
autor: Agnieśia22
Ostatnio zamawiałam kwiaty na terenie Częstochowy właśnie na taką przykrą okazję jakim jest pogrzeb. Kwiaty wysyłała mi kwiaciarnia wena https://www.kwiatyczestochowa.pl/ Naprawdę sumienne wykonanie

Re: Pogrzeb

: 22 lut 2021, 9:40
autor: Jawórowicz
Ktoś wspomniał o kwiatach na pogrzebie. Dlatego polecę kwiaciarnię Elusie w Warszawie https://www.kwiatyelusia.pl/ . Bardzo mi się podobają tamte kompozycje kwiatowe. Wszystkie wiązanki zrobione są ze smakiem, odpowiednie kwiaty i ich kolory. Nie ma pstrokatych kwiatów nie pasujących do pogrzebu. Ja zwracam bardzo dużą uwagę na symbolikę i muszę przyznać, że w tej kwiaciarni kwiaty zawsze prezentują się pięknie.

Re: Pogrzeb

: 25 lut 2021, 14:46
autor: waina
My szukaliśmy też dobrej firmy do wykonania nagrobka. W końcu taką znaleźliśmy, była to firma E. i W. Rutkowscy - Nagrobki Białystok http://nagrobkibialystok.pl/oferta.html. Jest to rzetelna hurtownia nagrobków w Białymstoku, która specjalizuje się w sprzedaży i montowaniu nagrobków granitowych w województwie Podlaskim. Korzystają z dobrej jakości materiałów, mają atrakcyjne ceny, pracują terminowo i porządnie, to świetni specjaliści, których warto zatrudnić, polecam ich serdecznie.

Re: Pogrzeb

: 26 lut 2021, 0:27
autor: KrzyśMiś
Pogrzeb chyba dla nikogo nie jest przyjemnym doświadczeniem :( ja do dzisiaj czasem nie mogę się ogarnąć... no ale trze zrobić wszystko aby wstać i żyć dalej. Dla mnie najważniejsze było aby znaleźć odpowiedni zakład pogrzebowy, a potem żeby postawić bliskiej osobie pomnik. Tutaj mogę polecić nagrobki poznań , bo jestem bardzo zadowolony z ich usług.

Re: Pogrzeb

: 21 mar 2021, 14:41
autor: Leśniewska
Niestety organizacja pogrzebu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi sprawami, do których nie ma się głowy w tak trudnej chwili. Bliska mi osoba niedawno zmarła i wiem, jak ciężko jest opanować emocje i myśleć logicznie. W takiej sytuacji warto zdać się na pomoc zakładu pogrzebowego, który zajmie się praktycznie wszystkim. Jest to naprawdę ogromne odciążenie dla bliskich zmarłej osoby. Ja korzystałam z usług zakładu pogrzebowego Lemańczyk-Lemańczyk: https://lemanczyk.com.pl/pogotowie-pogrzebowe , który przygotował całą ceremonię tak, abym mogła pożegnać ukochaną mi osobę w jak najpiękniejszych okolicznościach. Później również u nich zamawiałam nagrobek dla zmarłej. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji to naprawdę polecam odezwać się do specjalistów - śmierć kogoś bliskiego to wystarczająco trudne przeżycie, więc nie ma sensu dodatkowo obciążać się sprawami związanymi z organizacją pogrzebu.

Re: Pogrzeb

: 09 maja 2021, 3:41
autor: Józefowicz
Sporo czasu zdąży przeminąć zanim pozbieramy się po śmierci bliskiej osoby. Ludzie w początkowym etapie nie myślą o sprawach związanych z zakupem nagrobka granitowego. Najlepsze jest oczywiście wsparcie rodziny w trudnych chwilach i czas żeby zagoił rany po pogrzebie. Kiedy już się oswoiliśmy z tą myślą trafiliśmy na firmę świadczącą usługi kamieniarskie na bardzo wysokim poziomie. Polecam nagrobki poznań za jakość, terminowość, profesjonalizm oraz podejście do klienta. Wykonali pomnik granitowy na cmentarzu Miłostowo, z którego jestem bardzo zadowolona.

Re: Pogrzeb

: 11 maja 2021, 11:28
autor: JÓlciaks
Ja też jestem z Poznania, z tym, że mogę zdecydowanie bardziej polecić te nagrobki poznań :) Firma rzetelna, wszystko co zostało ustalone, to zostało też wykonane - a na tym mi zależało - żeby nie zostać na przysłowiowym "lodzie" :) Na plus też jakość wykonania i cena!

Re: Pogrzeb

: 20 maja 2021, 12:46
autor: stokrotką21
Zgadzam się. Korzystałam z pomocy zakładu pogrzebowego Wojciech Rutkowski kilka lat temu. Bardzo pomogli mi z załatwieniem formalności i wskazówkami, które znacznie ułatwiły przebieg całej ceremonii. Miłe, ciepłe i wyrozumiałe podejście do klienta. Warte polecenia https://www.pogrzeby-rutkowski.pl

Re: Pogrzeb

: 28 maja 2021, 10:14
autor: Danuta Ą.
Ja dlatego preferuję jakoś uczestnictwo w pogrzebach z urną, jakoś bardziej skupiam się na wspomnieniach o osobie i tym, jaka była, niż jej ciele w trumnie. Wiem, że to indywidualny wybór rodziny, ale jakoś tak, łatwiej mi na takich pogrzebach. Byłam na takim jednym pogrzebie organizowanym przez Zakład pogrzebowy Olim w Strzelinie ni wszystko wyglądało bardzo godnie, pięknie i wzruszająco.

Re: Pogrzeb

: 16 cze 2021, 11:49
autor: Plęcionka
Zgadzam się z poprzednikami. Zakład pogrzebowy powinien się kierować empatią i zrozumieniem. Każda rodzina chyba chce, żeby ceremonia pogrzebowa była przeprowadzona z szacunkiem, a nie tak "masowo". Ja byłam bardzo zadowolona zakładu pogrzebowego Gabriel w Zawierciu, bo pracownicy bardzo się postarali, żeby pogrzeb był spersonalizowany.

Re: Pogrzeb

: 17 cze 2021, 15:48
autor: Miłosz
Szczecin ma jedno z najpiękniejszych cmentarzy w Polsce. Przekonałem się o tym sam, kiedy byłem na pogrzebie cioci organizowanym przez zakład pogrzebowy Hermes. Pogrzeb był zorganizowany bardzo dobrze, wszystko wyglądało godnie, a do tego zadbany i ładny cmentarz sam dodał odpowiedniej atmosfery.

Re: Pogrzeb

: 23 cze 2021, 11:51
autor: Józefina
A ja ze swojej strony mogę bardzo mocno polecić zakład pogrzebowy Nekropolis. Ogromny profesjonalizm i duża wiedza. Uroczystość odbyła się sprawnie i z ogromnym szacunkiem. Otrzymałam od pracowników bardzo dużo wsparcia w tym ciężkim dla mnie czasie.

Re: Pogrzeb

: 10 wrz 2021, 13:54
autor: alutka90
Śmierć bliskiej osoby to przeżycie, któremu często towarzyszą skrajne emocje. To całkowicie naturalne. Niełatwo jest pogodzić się z myślą, że właśnie nadszedł czas pożegnania. W tak bolesnym momencie trudno jest udźwignąć ciężar organizacji uroczystości pogrzebowej. Polecam usługi pogrzebowe ze strony https://pogrzebyeden.pl/ Pozdrawiam.

Re: Pogrzeb

: 28 wrz 2021, 19:52
autor: karin33
Oczywiście, to normalne, że śmierć bliskiej osoby wywołuje silne emocje. Dlatego często organizacja ceremonii przekracza ich możliwości. Ten zakład pogrzebowy https://kalla-pogrzeby.pl/ bierze formalności na siebie. W ich ofercie są też trumny i urny, a także kwiaty. Działają przez całą dobę. Można do nich zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. Dodam, że klientów traktują z szacunkiem i wspierają ich w trudnych chwilach.

Re: Pogrzeb

: 07 mar 2023, 12:54
autor: pmazurek596
W dzisiejszych czasach nagrobki granitowe są najczęściej wybieranym produktem i nie ma się co dziwić. Granit jest bardzo trwałym i twardym surowcem, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że coś się nagrobkowi stanie.

Re: Pogrzeb

: 23 maja 2023, 9:40
autor: aliciaa
A czy wiecie jak załatwić formalności pogrzebowe ? Gdzie trzeba się zgłosić? O czym pamiętać? Pytam, ponieważ przyjaciółki bliski zmarł i trochę jej pomagam, bo jest sama. Może ktoś z was ma większe doświadczenie itd.

Re: Pogrzeb

: 19 lip 2023, 14:52
autor: kajaa
W sumie to dobrze, że trafiłam na ten temat, ponieważ zastanawiam się gdzie najlepiej zamówić nagrobki urnowe ? Czy ktoś z was może ma troszkę doświadczenia w tym zakresie - i przede wszystkim gdzie mogą znaleźć coś solidnego/ estetycznego?

Re: Pogrzeb

: 03 sie 2023, 15:00
autor: AdamJanczyk
Pogrzeb mojego taty przypomniał mi, że życie tak jak dach wymaga solidnych fundamentów, które utrzymują nasze marzenia i nadzieje. Tak jak membrana dachowa, która może być niewidoczna ale zdecydowanie niezbędna.

posadzki przemysłowe kraków

Re: Pogrzeb

: 08 kwie 2024, 9:40
autor: elf
Moim zdaniem https://pogrzebymortis.pl/chlodnia/ jest to dom pogrzebowy na bardzo wysokim poziomie. Mają przystępne ceny i są bardzo empatyczni dla swoich klientów. Oferują również chłodnię, w której będą przechowywać ciało do czasu ceremonii. Skontaktuj się z nimi, aby dowiedzieć się więcej szczegółów.