Strona 1 z 1

Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 09 mar 2019, 9:35
autor: p45
Jak w temacie, potrzebuję ubezpieczyć mieszkanie przed zalaniem. Pytanie o wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Możecie polecić mi coś z tego zakresu? Na jakie zapisy OWU należy wracać uwagę?

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 11 mar 2019, 8:45
autor: dron
Tego typu ubezpieczenia to obecnie w zasadzie standard. To na co należy zwracać szczególną uwagę to ogólne warunki ubezpieczenia. Chodzi w tym w dużym skrócie o to, aby nie było zbyt dużo i zbyt oczywistych wykluczeń odowiedzialności ubezpieczyciela.
Niezależnie w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym kupuje się polisę, warto zapoznać się z jej warunkami. Poszczególne OWU wraz z kosztami można porównać za pośrednictwem takich witryn jak https://superpolisa.pl/

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 19 kwie 2019, 14:43
autor: Krzyszto
Żeby coś tu doradzić to trzeba się na tym znać. Ja nic tutaj nie podpowiem.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 26 cze 2019, 12:58
autor: archie
My to mamy ubezpieczenie od wszystkiego i cieszymy się z tego, bo potem za nic płacić nie musimy. Ostatnio wyszło, że niby my zalewamy sąsiadów, coś tam hydraulik zrobił, a wszystko poszło z ubezpieczenia. Finalnie jednak okazało się, że zalanie stworzył sąsiad i to on musiał zapłacić za osuszanie. Z tego co wiem, to małopolska firma http://lakus.com.pl/ się tym zajmowała.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 29 cze 2019, 7:33
autor: Walkowa
Rzeczywiście warto takie mieszkanie ubezpieczyć, bo awarie hydrauliczne raz na jakiś czas w mieszkaniu mogą się przytrafić.Wtedy najlepiej skorzystać z pomocy jakiegoś hydraulika. My na przykład, kiedy mieliśmy uszkodzoną rurę w łazience, skorzystaliśmy z pomocy firmy JOTKA z Wrocławia, do której kontakt znaleźliśmy na stronie https://jotka-hydraulik.pl/awarie-hydrauliczne/. Z usunięciem usterki poradzili sobie bardzo szybko, więc polecamy :)

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 18 wrz 2019, 9:06
autor: malwinka
Czy Twoje mieszkanie zostało zalane i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Nie przejmuj się jest firma która zajmuje się kompleksowym osuszanie mieszkań warszawa specjalizuje sie w osuszaniu po zalaniu , zrobią pomiar wilgotności zalania pomieszczeń, więc na pewno szybko i sprawnie poradzą sobie z Twoim problemem!

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 18 wrz 2019, 15:39
autor: goodwer
Na ich stronie osuszanie budynków możecie zapoznać się z dokładną ofertą, bo ze wszystkich opcji nie korzystaliśmy ale znajdziecie tutaj wiele rozwiązań jakie proponuje ta firma.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 18 maja 2020, 11:50
autor: kruger
Co do wcześniej tutaj poruszanego tematu firm zajmujących się osuszaniem mieszkań po zalaniu to ja wszystkim osobom z okolic Warszawy mogę polecić skontaktowanie się z http://osuszamypozalaniu.pl/ Sam korzystałem z ich usług i mogę powiedzieć że działają bardzo sprawnie i dokładnie. Dodatkowo mają całkiem niezłe ceny.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 19 maja 2020, 8:50
autor: monaset554
jak najbardziej warto jest się na takie ubezpieczenie zdecydować


________________________
przeprowadzka Warszawa

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 07 cze 2020, 19:47
autor: karin33
Dobrze, że o tym myślisz. Wiele osób zapomina o ubezpieczeniu mieszkania i potem wynikają z tego ogromne problemy. Pamiętaj, że mieszkanie warto ubezpieczyć kompleksowo - nie tylko przed zalaniem. Tutaj http://kompleksowaochrona.pl/ masz fajną stronę w tym temacie. Masz tam nie tylko bazę wiedzy, która może się przydać, ale także możesz sprawdzić cenę takiego ubezpieczenia nieruchomości.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 10 lip 2020, 14:07
autor: gajga
Opłaca się mieć takie ubezpieczenie bo koszty remontu, osuszania są naprawdę wysokie. Znajomy zalał mieszkanie kilka miesięcy temu. Na szczęście ubezpieczenie pokryło. Działała u niego firma https://optimal-osuszanie.pl/ i tak że na nich trafił to teraz po całej sytuacji nie ma śladu. Wilgoć nie pojawia się, nawet remontem się zajęli. Ale nerwów wiadomo przy takim zalaniu jest :(

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 13 lip 2020, 12:52
autor: kruger
U mnie niestety jest już za późno. Musiałem ostatnio rozejrzeć się za firmą, która zajmuje się osuszaniem mieszkań po zalaniu. Ostatecznie zdecydowałem się na ofertę firmy http://osuszamypozalaniu.pl/ Jeżeli mieszkacie w okolicach Warszawy to polecam wam się z nimi skontaktować.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 21 lip 2020, 21:49
autor: koral
Po takim zalaniu mogą pojawić się różne problemy. Ubezpieczenie jest ważne, ale trzeba podejmować realne działania, aby do tego nie doszło, szczególnie jeśli np. mamy nieszczelny dach. Taki problem będzie się bowiem powtarzał dopóki nie usuniemy usterki. Tutaj https://www.nowiny.pl/161218-wilgoc-w-d ... blemu.html sobie zerknijcie i poczytajcie jak pozbyć się wilgoci. Jest tam wiele praktycznych informacji.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 11 sie 2020, 10:00
autor: cero
Też się ubezpieczaliśmy przed zalaniem i całe szczęście, bo niestety nas zalało. Z ubezpieczeniem nie było problemu, ale trzeba było wszystko osuszyć. Do tego zatrudniliśmy profesjonalistów, firmę STANKAR ze Stargardu Gdańskiego https://www.stankar.pl/osuszanie. Oni mają bardzo kompleksową ofertę, świetne ceny, znają się na tym co robią. Są kompetentni i rzetelni, spisali się doskonale, polecam ich serdecznie.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 23 sie 2020, 11:37
autor: mali9021
A myśleliście może o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania? Jeśli tak, to szczegóły znajdziecie sobie na stronie https://cuk.pl/porady Można u nich znaleźć bardzo fajne porady, z których ja osobiście często korzystam. Niestety temat ubezpieczeń dla wielu osób może być po prostu niejasny.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 23 sie 2020, 19:11
autor: marek19855
Warto ubezpieczyć mieszkanie przed zalaniem, czasem pęknie jakaś rura i szkoda gotowa. Chyba nikt nie lubi narażać się na dodatkowe koszty a wydatek 150-200zł na rok to nie duży koszt. Ja ubezpieczyłem swoje mieszkanie na https://cupomat.pl.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 07 wrz 2020, 9:32
autor: monia
My się nie ubezpieczyliśmy, a niestety nas zalało. No jak w przysłowiu, mądry Polak po szkodzie, teraz już jesteśmy ubezpieczeni, tak na wszelki wypadek. Samym osuszeniem budynku zajęła się u nas firma ATP Hydroizolacje https://atp-hydroizolacje.pl/oferta/ z Ząbek. Oni mają świetnych specjalistów, pracują profesjonalnie, są rzetelni i widać, że mają kompetencje i znają się na tym co robią. Mają korzystne ceny, polecam ich serdecznie.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 23 wrz 2020, 14:03
autor: cchadamos
Ubezpieczenie mieszkania przed zalaniem to bardzo ważna sprawa, ostatnio sąsiadowi z góry zepsuła się lodówka i jak się można domyślić cały sufit zalany :(
Na szczęście i on i ja byliśmy ubezpieczeni. Gdyby ktoś szukał w Chełmnie w województwie Kujawsko-Pomorskim solidnego ubezpieczenia to mogę polecić CUP Centrum Ubezpieczeń Przerada, można ich łatwo znaleźć wpisując ubezpieczenia chełmno w wyszukiwarkę.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 24 paź 2020, 17:55
autor: młotek
Oj warto ubezpieczyć mieszkanie od takiego ryzyka. Sam się o tym miałem okazję przekonać. Ciekawy artykuł dotyczący tego tematu znaleźć można na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ ... zpieczenia . Taka wiedza naprawdę może się przydać. Mnie bardzo pomogła.

Re: Ubepzieczenie mieszkania przed zalaniem

: 25 lut 2021, 17:02
autor: lidia
U nas okazało się, że mamy nieszczelną hydroizolację. Trzeba było działać natychmiastowo, do jej uszczelnienia zatrudniliśmy firmę Mak-Iniekt https://www.mak-iniekt.com.pl/oferta-m/ ... roizolacja z Wołomina. Oni mają szeroką gamę usług, znają się na swojej pracy, są doświadczeni i rzetelni. Mają przy tym korzystne ceny, pracują szybko, trzymają się ustalonych terminów, zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, polecam.