Umorzenie długów w upadłości

To nasza przestrzeń poza projektowaniem, budowaniem i remontowaniem. Rozmawiamy tu o życiu, planach rodzinnych, problemach, organizacji ślubu! Poruszamy tematy związane z życiem prywatnym.
Awatar użytkownika
Hjort
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2019, 12:18

Umorzenie długów w upadłości

Post autor: Hjort »

Znajoma mi osoba jest zadłużona po uszy. zastanawia sie nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Orientujecie się może jakie długi mozna w niej umorzyć?
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: star »

Na przykład zadłuzenie w banku.

Jest jednak pewna grupa długów, których nie można umorzyć:
alimenty
renty z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci
kara grzywny i inna kara zasądzona przez sąd karny
zobowiązania świadomie pominięte przez dłużnika

Opisane jest to dokładniej tutaj: https://upadlosc-konsumencka.biz.pl/umo ... umenckiej/

Polecam skontaktowanie sie z kancelarią prawniczą w celu ustalenia co mozna robić bo upadłość wcale nie jest taka prosta jak może się wydawać.
Awatar użytkownika
misia909
Posty: 56
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:29

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: misia909 »

A ja chciałabym wspomnieć, że nawet na etapie egzekucji sądowej można jeszcze w jakiś sposób sobie poradzić z ochroną majątku. Jedynym warunkiem jest tylko to, aby skorzystać sobie z pomocy dobrej kancelarii. Taką kancelarią właśnie jest https://kancelarialexa.pl/ochrona-majatku/
Awatar użytkownika
Votka
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2020, 16:55

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: Votka »

Umarzanie długów to jest w zakresie prawa administracyjnego, a od tego mogę polecić świetną panią radce prawnego - panią Magdalenę Adamczewską - http://www.adamczewska.com.pl/ . Ma duże doświadczenie i na pewno odpowie ci na wszystkie pytania, rzetelnie i konkretnie. Przyjmuje klientów z całej Polski, więc nie ma znaczenia skąd jesteś i gdzie toczy się sprawa.
Awatar użytkownika
basten27
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2020, 15:06

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: basten27 »

Też miałem z tym ogłaszaniem upadłości problem aż w końcu znalazłem ofertę kancelarii http://www.paulewicz.pl/upadlosci-likwidacje/ która zajmuje się takimi postępowaniami i udało się wszystko rozwiązać z korzyścią dla mnie, o ile w ogóle można tak to nazwać. Tak czy siak wiem, że sam bez nich bym formalności nie ogarną i są dobrzy więc zachęcam do kontaktu.
Awatar użytkownika
koral
Posty: 346
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:36

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: koral »

Trzeba wszystko przedyskutować ze specjalistą, który zna się na na prawie upadłościowym. Przepisy nie są bowiem łatwe do zrozumienia. Należy mieć jakiekolwiek pojęcie o tym w jaki sposób wypełnić wniosek, bo jak coś się źle zrobi i sąd go nie rozpatrzy pozytywnie, to przez kolejne 10 lat nie będzie go można ponownie złożyć. Trzeba zrozumieć powagę sytuacji. Tutaj https://solvento.pl macie namiar na kancelarię Solvento, która prowadzi takie sprawy.
Mińkiewicz

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: Mińkiewicz »

Hjort pisze: ↑18 wrz 2019, 9:28 Znajoma mi osoba jest zadłużona po uszy. zastanawia sie nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Orientujecie się może jakie długi mozna w niej umorzyć?
Tu masz namiar https://www.adwokatmarchewka.pl na świetnego adwokata Pawła Marchewkę, który zajmuje się sprawami upadłości konsumenckiej. Warto skorzystać z jego pomocy lub porady. Mi pomógł przejść przez cały proces.
harmoniaa

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: harmoniaa »

Jestem zdania, że wszyscy mają ogromny problem z szukaniem produktów, które nam pomagają i dla mnie naprawdę nie jest łatwo tego nie oceniać. Czasem trudno poprosić o pomoc. I widzisz, warto powiedzieć, że nawet wniosek o upadłość konsumencką nie jest czymś złym. Nie mówi o porażce, tylko o tym, że się starało. Patrzymy na plusy.
Gawron

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: Gawron »

Upadłość firmy może również być sygnałem do zmian w branży. Ta strona https://olesnicainfo.pl/rozmaitosci/co- ... sc/224110/ zawiera interesujące analizy na ten temat. Może to być okazja do innowacji, wprowadzania nowych technologii lub zmiany modelu biznesowego. Wiele firm wykorzystuje upadłość jako punkt zwrotny do przekształcenia swojej działalności.
ODPOWIEDZ