Alkoholizm

To nasza przestrzeń poza projektowaniem, budowaniem i remontowaniem. Rozmawiamy tu o życiu, planach rodzinnych, problemach, organizacji ślubu! Poruszamy tematy związane z życiem prywatnym.
Awatar użytkownika
Granate
Posty: 50
Rejestracja: 24 cze 2019, 12:17

Alkoholizm

Post autor: Granate »

Mój bliski członek rodziny od wielu lat boryka sie z problemem alkoholizmu. Chciałabym mu jakoś pomóc i zgłosić go tutaj na terapie http://patromed.pl/ . Ktoś z waszej rodziny też ma ten problem? Jak sobie z tym poradziliście ?
Awatar użytkownika
bob
Posty: 105
Rejestracja: 09 sty 2019, 23:23

Re: Alkoholizm

Post autor: bob »

O alkoholizmie mówi się zwykle dużo pod kątem psucia relacji z innymi ludźmi, problemami psychicznymi i tak dalej. Zgadzam się z każdym wnioskiem, ale jednocześnie chciałabym powiedzieć, że alkoholizm również wpływa negatywnie na potencję. O tym z kolei się tak szczegółowo nie pisze, ale to prawda. Dlatego warto zadbać o tę sferę z korzeniem Maca https://opinie-konsumentow.pl/korzen-ma ... -potencja/ .
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:43

Re: Alkoholizm

Post autor: paniola »

Niestety to nie jest łatwa sytuacja dla rodziny.
Awatar użytkownika
lalunek
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2019, 11:21

Re: Alkoholizm

Post autor: lalunek »

Alkoholizm to choroba na którą choruje cała rodzina. Taka jest prawda. Mój brak kilka razy jeździł na odwyk po czym zaczynał dalej pić. Dopiero jak trafił do Ośrodka terapii uzależnień Nefo wytrzeźwiał i jestem przekonana, że tym razem nie wróci do picia. Dostał tam taki przypływ energii i pozytywnych myśli, że aż sama jestem w szoku. Także nakłaniajcie bliskich do leczenia bo warto
Awatar użytkownika
gajga
Posty: 142
Rejestracja: 30 kwie 2019, 13:58

Re: Alkoholizm

Post autor: gajga »

To prawda, jak choruje alkoholik to choruje cała rodzina. Zazwyczaj najgorzej dzieci. I to dla nich warto jak najszybciej podjąć leczenie i zaprzestać picia alkoholu. Nie będzie łatwo, nikt nie mówi że będzie. Początki są trudne gdy pojawia się kac. Ale można to przezwyciężyć z pomocą odtruwania, nawet w domu http://www.suplementyzdrowia.pl/jak-wyg ... we-w-domu/ . Wystarczy się zdecydować.
Awatar użytkownika
Colio
Posty: 31
Rejestracja: 15 kwie 2019, 18:45

Re: Alkoholizm

Post autor: Colio »

Zgadzam się, alkoholizm to poważy problem.. i najlepiej rozpocząć leczenie jak najszybciej, żeby móc ten problem rozwiązać. Czytałam o tym artykuł http://www.znamlek.pl/artykuly,wszycie- ... -2383.html
miglać

Re: Alkoholizm

Post autor: miglać »

Dokładnie jak wspomniała wyżej osoba, warto poświęcić troszkę uwagi i przeczytać artykuł o leczeniu alkoholizmu za pomocą wszywki esperal. Działanie i skuteczność jest już od lat znana oraz polecana. Dlatego tez, gdy ktoś będzie chciał podjąć się leczenia alkoholizmu - musi szukać dobrej kliniki przeprowadzającej zabieg zaszycia alkoholowego.
Łasek

Re: Alkoholizm

Post autor: Łasek »

W walce z alkoholizmem mojemu bratu w Warszawie pomogła firma https://www.medycznydetox.pl. Świetni specjaliści, bardzo życzliwi i wyrozumiali, dzięki nim mój brat nie pije już od 3 lat i może w końcu wieść normalne życie, także jeśli szukacie pomocy dla siebie lub bliskiej osoby i mieszkacie w Warszawie lub okolicy to polecam skorzystać z ich pomocy.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 220
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:14

Re: Alkoholizm

Post autor: kasiakowa06 »

Granate pisze: ↑31 lip 2019, 15:46 Mój bliski członek rodziny od wielu lat boryka sie z problemem alkoholizmu. Chciałabym mu jakoś pomóc i zgłosić go tutaj na terapie patromed.pl/ . Ktoś z waszej rodziny też ma ten problem? Jak sobie z tym poradziliście ?
A zastanawialiście się, czy esperal byłby dobrym rozwiązaniem? Może warto spróbować? W tej klinice https://odoklinika.pl/kontakt/ możecie dowiedzieć się więcej, polecam.
Obrazek
Emil30

Re: Alkoholizm

Post autor: Emil30 »

Przykro mi, że znalazłaś się w takiej sytuacji. Niestety alkoholizm dotyka coraz więcej osób. Trzymam kciuki aby Twój bliski jak najszybciej pokonał nałóg. Jeśli chodzi o formę leczenia, to warto rozważyć np. zaszycie bądź terapię. Przed polecam też poczytać o detoksie alkoholowym w Gdańsku. Proces polega na dożylnym podaniu kroplówki i leków farmakologicznych. W kroplówce znajdują się witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki temu pacjent stanie się lepiej przygotowany do dalszego leczenia.
ODPOWIEDZ