Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
margiel
Posty: 99
Rejestracja: 17 gru 2018, 8:43

Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: margiel »

Planuję wkrótce ubezpieczyć mieszkanie. Zależy mi na jakiejś możliwie jak najkorzystniejszej ofercie. Zarówno pod względem OWU oraz innych czynników. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał? Z góry dzięki za sugestie.
Awatar użytkownika
p45
Posty: 46
Rejestracja: 05 mar 2019, 13:20

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: p45 »

W przypadku ubezpieczenia mieszkania, warto zdawać sobie sprawę z konieczności zapoznania się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Dlaczego jest to aż tak istotne? Chodzi o to, że to właśnie w ogólnych warunkach ubezpieczenia można znaleźć zapisy dotyczące tych wszystkich kwestii za które ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność, a za które nie ponosi odpowiedzialności.
Odsyłam do porównywarki ofert dostępnej pod adresem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-mieszkania
Witryna na której w jednym miejscu można porównać jak to wygląda u poszczególnych ubezpieczycieli.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 108
Rejestracja: 17 lip 2019, 10:14

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: pieknyolek »

Serdecznie polecam multiagencja ubezpieczeniowa
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 438
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: Kaja »

W sumie nie wiem, u mnie ubezpieczyciel współpracuje z administracją mieszkaniową i w sumie od ręki było to załatwiane.
Awatar użytkownika
karin33
Posty: 279
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:29

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: karin33 »

Super, że o tym myślisz. Wiele osób zapomina o ubezpieczeniu, a potem ma duże problemy. I dobrze pieknyolek podpowiada - najlepszą i najwygodniejszą opcją jest multiagencja ubezpieczeniowa. Od siebie proponuję Ci Unilink - tu https://unilink.pl/ubezpieczenia/nieruc ... mieszkanie masz więcej o ubezpieczeniach tego typu. Mają w ofercie polisy od wielu ubezpieczycieli i jestem pewna, że wybiorą coś odpowiedniego.
Awatar użytkownika
anianita
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:22

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: anianita »

Moim zdaniem generalnie warto się ubezpieczać. Moim zdaniem lepiej to zrobić, niż po jakimś zdarzeniu żałować, że się tego nie zrobiło. Tak jak wspomniałam ubezpieczać się lubię, przepłacać już nie. Dlatego zanim zdecyduję się na jakąś polisę korzystam z porównywarki, którą znalazłam na https://rankomat.pl . Dzięki niej w kilka minut wiem, która oferta na rynku jest dla mnie najkorzystniejsza i wtedy dopiero decyduję się ostatecznie. Teraz dzięki akcji boomerang można dostać do 600 zł zwrotu na konto, więc opłaca się jeszcze bardziej.
ńsdgf

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: ńsdgf »

Ja jak wybierałam dla siebie ubezpieczenie mieszkania to czytałam tutaj https://cuk.pl/porady porady na temat tego jak dobrać najlepsze. I wam też polecam bo warto, nie ma co kupować polisy bez znajomości rynku i zasad, lepiej być przygotowanym.
Awatar użytkownika
poskina
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:37

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: poskina »

Takie, które w swoim zakresie ma ściany, podłogę oraz sprzęt RTV i AGD. Nigdy nie wiemy co się uszkodzi gdy zaleje nas sąsiad. Na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ możesz wybrać sobie zakres polisy i porównać ceny u kilku ubezpieczycieli w chwilę, ja tak zrobiłam i jestem zadowolona.
joviś

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: joviś »

Na pewno podstawowym ubezpieczeniem, będzie również dobra polisa na dom/ budowę. Takie ubezpieczenie chroni mury oraz wszelkie elementy stałe przed zniszczeniem. Tutaj u firmy Unilink https://unilink.pl/ubezpieczenia/nieruc ... udowa-domu możecie w tym zakresie dowiedzieć się więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 220
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:14

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: kasiakowa06 »

joviś pisze: ↑14 lis 2020, 23:31 Na pewno podstawowym ubezpieczeniem, będzie również dobra polisa na dom/ budowę. Takie ubezpieczenie chroni mury oraz wszelkie elementy stałe przed zniszczeniem. Tutaj u firmy Unilink unilink.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci/budowa-domu możecie w tym zakresie dowiedzieć się więcej szczegółów.
Polisa na dom jest ważna, ale na mieszkanie także :) polecam https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladk ... ia-i-domu/ - można sobie wyliczyć samemu składkę.
Gośka12

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: Gośka12 »

Przede wszystkim takie które da ci zabezpieczenie i solidny zwrot w razie szkód. Jest dużo ofert ubezpieczycieli ale niestety często są one z wieloma wykluczeniami czy niskimi kwotami szkód. Dlatego warto dobrze analizować warunki umów i szukać haczyków bo później będzie za późno. Sprawdzonym ubezpieczycielem na pewno jest https://superpolisa.pl/partner/warta/
Mruciks

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: Mruciks »

anianita pisze: ↑17 wrz 2020, 7:56 Moim zdaniem generalnie warto się ubezpieczać. Moim zdaniem lepiej to zrobić, niż po jakimś zdarzeniu żałować, że się tego nie zrobiło. Tak jak wspomniałam ubezpieczać się lubię, przepłacać już nie. Dlatego zanim zdecyduję się na jakąś polisę korzystam z porównywarki, którą znalazłam na https://rankomat.pl . Dzięki niej w kilka minut wiem, która oferta na rynku jest dla mnie najkorzystniejsza i wtedy dopiero decyduję się ostatecznie. Teraz dzięki akcji boomerang można dostać do 600 zł zwrotu na konto, więc opłaca się jeszcze bardziej.
Ubezpieczenie mieszkania nie jest tak prostym produktem do porównania bo diabeł tkwi w szczegółach i oczywiście nie neguję porównywarek takich ubezpieczeń, ale warto przed ostatecznym wyborem dokładnie wczytać się w warunki takiego ubezpieczenia bezpośrednio u wybranego ubezpieczyciela.
Tomkin7

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: Tomkin7 »

Będąc w temacie ubezpieczeń, warto zastanowić się nadubezpieczenie szkolne . Takie ubezpieczenia zapewnia wsparcie finansowe rodzicom na wypadek nieszczęśliwych wydarzeń, do których może dojść na terenie szkoły lub poza nimi. Warto sprawdzić oferty takich ubezpieczeń i wybrać najlepszą dla nas.
komi933

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: komi933 »

A ja interesuję się tym, aby poszukać możliwości zatrudnienia jako agent ubezpieczeń. Bez doświadczenia jest to trudne, dlatego najpierw trzeba pomyśleć o jakiś podstawowych szkoleniach. Może zaoferować je również firma, w której chcemy się zatrudnić. Wiem, że współpracę z agentami w swojej ofercie posiada firma https://dfs24.pl/ , więc na pewno się zainteresuję.
Awatar użytkownika
klamka
Posty: 246
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:31

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: klamka »

Cześć. Jeśli masz wątpliwości, które ubezpieczenie wybrać, zauważyłam, że na stronie: https://auto-nika.pl/wszystko-co-powini ... j-lekarza/ znajdziesz wiele cennych wskazówek. Polecam tam zajrzeć, a sądzę, że informacje tam zawarte cię zainteresują.
Zdrowy

Re: Jakie ubezpieczenie mieszkania?

Post autor: Zdrowy »

W erze rosnącej świadomości ekologicznej, wybór ubezpieczenia online jest także wyborem proekologicznym. Platformy takie jak https://www.balcia.pl/pl/ redukują konieczność korzystania z papieru, co przyczynia się do ochrony środowiska. Cyfrowe zarządzanie polisą jest krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju.
ODPOWIEDZ