Zamówienie materiałów z Irlandii

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
bob
Posty: 105
Rejestracja: 09 sty 2019, 23:23

Zamówienie materiałów z Irlandii

Post autor: bob »

Witajcie, postanowiliśmy z żoną, że w tym roku bierzemy się ostro za spłatę zobowiązań, co nam się już w większości udało i na budowę domu. Część materiałów mamy tanio na miejscu, ale okazało się, że w Irlandii mamy dużo taniej inne rzeczy i tak zastanawiam się, czy opłaca się to ściągać? Jakie koszta są, jeśli chodzi o przesyłki kurierskie wielkopowierzchniowe? Mają Państwo rozeznanie?
Awatar użytkownika
brukselka
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:00

Re: Zamówienie materiałów z Irlandii

Post autor: brukselka »

Jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytania nie ma ponieważ Materiały są różnej wagi i różnej wielkości więcej Ceny będą różne. Na twoim miejscu wybrałabym się w kilku firmach w internecie, żeby potem nie było że ktoś ci coś złego polecił. Pamiętaj że gabaryty są standardowo większe i przewożenie ich jest utrudnione, dlatego też będzie to więcej kosztować. Może poszukasz u brokerów kurierskich? Oni też całkiem dobrze wychodzą.
Awatar użytkownika
archie
Posty: 73
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:42

Re: Zamówienie materiałów z Irlandii

Post autor: archie »

Przewoźnicy nic do Twoich materiałów mieć nie mogą. To jest Twoja sprawa, jak je zakupisz i czy będziesz mieć odpowiednie dokumenty. Dlatego też skup się raczej o dobrym wyjęciu tych materiałów i załatwianiu stosownych dokumentów. Na upartego, to możesz sobie samochód transportowy wynająć, żeby to przewieźć, albo na przykład zdecydować się pocztę polską, ale wydaje mi się, że pierwsza opcja byłaby mimo wszystko najlepsza.
Awatar użytkownika
kiwi
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2019, 9:46

Re: Zamówienie materiałów z Irlandii

Post autor: kiwi »

No pewnie, przewoźnik tylko pakuje na samochód i przewozi, a nie martwi się, czy wszystko jest ok spakowane. No, ale nie odbierze też paczki bez dowodu zakupu, bo z nielegalnym towarem przecież nie pojedzie. Jeśli zapytacie na infolinii chociażby kuriera Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ , to właśnie to Wam powiedzą. Musi być podkładka, bo mało to się o Polakach mówi, że kradną?
Awatar użytkownika
ganel
Posty: 47
Rejestracja: 12 sie 2020, 21:24

Re: Zamówienie materiałów z Irlandii

Post autor: ganel »

Jak trzeba to trzeba, my staraliśmy się jak najbardziej wesprzeć rynki rodzime
ODPOWIEDZ