Porównanie materiałów dachowych

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
bob
Posty: 105
Rejestracja: 09 sty 2019, 23:23

Porównanie materiałów dachowych

Post autor: bob »

Dzień dobry, czy ktoś doświadczony mógłby mi porównać materiały dachowe? Co jak z czego się składa? Co kupić, do kogo dzwonić, co sprawdzić?
Awatar użytkownika
archie
Posty: 73
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:42

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: archie »

Materiały dachowe/... Mówisz o czym? O drewnie? Bo tutaj https://mgdachy.pl/drewno/ jest fajnie opisane, skąd się je bierze na konstrukcję i dlaczego. Ale jeśli mówisz o wykończeniu dachu, to za wiele nie pomogę. Słyszałam jedynie, że dachówka tradycyjna jest lepsza od blachodachówki. Bo niby tak nie płowieje z niej kolor i jest wytrzymalsza.
Awatar użytkownika
brukselka
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:00

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: brukselka »

I ja to bym niczego nie dodawała, bo to przecież wszystko masz tam napisane. Ale o samych MG Dachy powiem, że profesjonalnie podeszli do sprawy, projekt wycenili w 2 dni, potem miałam kontakt do nich, umówili możliwie najwcześniej. Potem jeszcze raz przełożyliśmy na bliższy termin, bo ktoś im wyleciał z kolejki i założyli. Porządnie robią i są kontaktowi.
Awatar użytkownika
meleczko
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2020, 22:54

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: meleczko »

My się długo nie zastanawialiśmy nad wyborem pokrycia, od razu wybraliśmy dachówkę ceramiczną, bo uważamy, że jest nie tylko najtrwalsza, ale i wygląda najlepiej. Konkretnie mamy Roben kupioną w nieprzesadzonej cenie w hurtowni dekarskiej Pimar w Poznaniu https://www.pimar.pl/oferta/dachowki/ceramiczne To był dobry wybór, jest to solidna dachówka od uznanej marki, służy nam dobrze.
Manniał

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: Manniał »

Jestem niezmiernie zadowolony z dachówek, jakie zapewnili https://www.improbud.pl/oferta/dachowki/ . Kombinacja najwyższej jakości ze świetną ceną, czego efektem jest znakomicie wyglądający dach. Nasz nowy dom mocno na tym zyskał! Nie zapominajmy o tym jak kluczową rolę odgrywa właściwy dach.
Dusoń

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: Dusoń »

Jeżeli chodzi o hydroizolacje to weźcie pod uwagę ofertę Icopal u których znajdziecie szeroki wybór propozycji i skutecznych systemów hydroizolacyjnych jak Papy w Technologii Szybki Syntan SBS jest to połączenie nowoczesnych technologii Szybkich kauczuków SBS i długowiecznych syntetyków. Papy produkowane w tej Technologii zapewniają prawidłową wentylację i hydroizolację pokrycia dachu przez dziesięciolecia. Do tego imienną gwarancją 45 lat na pewno co do nich się nie zawiedziecie.
Awatar użytkownika
anton
Posty: 185
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:01

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: anton »

U nas jest dachówka ceramiczna Koramic w dobrej cenie kupiona w hurtowni pokryć dachowych Dachlux https://panoramadachow.pl/wycena-dachowki-ceramicznej/ Dachówka ceramiczna to był od razu nasz wybór, wygląda estetycznie i ma doskonałe właściwości akustyczne i parametry wentylacyjne, w 100 % jesteśmy z niej zadowoleni. Warto zgłosić się do Dachlux, nie tylko wybór mają dobry i ceny, ale i przeprowadzą wam kompletną wycenę pokryć dachowych.
soliń

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: soliń »

Nowoczesne dachówki, blachodachówki i gonty bitumiczne w atrakcyjnych cenach znajdziecie w http://www.serwisdach.com.pl/oferta/dachowki/. Mają materiały znanych producentów takich jak BOGEN, RÖBEN I CREATON, możecie być zatem pewni, ze dostarczają najlepszą jakość. Jeśli nie wiecie do końca jaka dachówka będzie najlepsza na Was, na pewno wam dobrze doradzą w tym zakresie!
Fabiał

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: Fabiał »

Polecam wszystkie elementy do dachu, w tym właśnie dachówkę ceramiczną po prostu kupić w Klinkierbud. Mają szeroki wybór dachówek, akcesoriów, można naprawdę dobrą, odporną na uszkodzenia oraz warunki dachówkę. Warto pamiętać, że pokrycie dachowe to tak naprawdę inwestycja, tak to trzeba traktować
Małisz

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: Małisz »

Też mam własnie dachówkę od nich i powiem szczerze, że to bardzo dobre rozwiązanie. Dach wporządku, bardzo estetyczny, odporny na działanie warunków. Na pewno bardziej trwały materiał niż korodująca blachodachówka. Traktujmy dach jako inwestycję, to najlepsze wyjście
PawełM

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: PawełM »

Całe szczęście postawiłem na dachówkę Turmalin Braas barwioną w masie i do tego zabezpieczoną przed porastaniem i zabrudzeniami powłoką angobowaną. Jednocześnie w ich ofercie będziecie mogli liczyć na bardzo dobre wykonanie, dostępnych kolorów i jednocześnie korzystając z jasnych warunków gwarancyjnych.
PawełM

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: PawełM »

Dlatego ja osobiście zdecydowanie polecam sprawdzić również ofertę przygotowaną przez producenta Braas które moim zdaniem sprawdzają się świetnie i pozwolą stworzyć Ci piękny dom tak jak sobie zamarzysz. Do tego nie ma problemów z trwałością, czy zabrudzeniami ponieważ wszystkie dachówki również te cementowe są od tego specjalne zabezpieczone przed porastaniem i zabrudzeniami glazurą, bądź angobą.
Moro Paweł

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: Moro Paweł »

Dlatego dach po prostu warto potraktować, jako iwnestycję i dzięki temu na pewno wybierzemy takie rozwiązanie, które dla nas po prostu będzie najlepsze i najbardziej korzystne. A dach dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości materiału po prostu będzie szczelny oraz estetyczny
KaśkaM32

Re: Porównanie materiałów dachowych

Post autor: KaśkaM32 »

Uważam ,że wyborem poszczególnych materiałów na dach powinien zajmować się ktoś kto się na tym zna. Najlepiej aby zrobiła to firma ,która będzie budowała dach. Do budowy dachu musimy znaleźć firmę z doświadczeniem. Nam polecono firmę Mg Dachy - https://mgdachy.pl/transport-montaz/ .Firma działa na rynku i buduje dachu już od 20 lat i zdobyła już doświadczenie i uznanie. Dachami zajmują się od a do z - czyli od momentu projektu po jego wykonanie.


MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: biuro@mgdachy.pl
ODPOWIEDZ