badania diagnosyczne

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 48
Rejestracja: 20 sty 2020, 7:44

badania diagnosyczne

Post autor: paulinabb »

badania diagnostyczne Kraków - polecicie jakąś przychodnie?
Awatar użytkownika
lanza
Posty: 132
Rejestracja: 18 gru 2019, 11:15

Re: badania diagnosyczne

Post autor: lanza »

Mieszkam w Warszawie więc tylko tu mogę ewentualnie polecić jakąś klinikę a niedawno robiłam sonovaginografię w szpitalu medicover, wiem że tam też mają świetnych specjalistów od endometriozy, potrafią usuwać nawet bardzo zaawansowane ogniska choroby z użyciem plazmy argonowej
Awatar użytkownika
katia
Posty: 74
Rejestracja: 30 wrz 2019, 19:01

Re: badania diagnosyczne

Post autor: katia »

Tutaj https://testujemy.org można sobie zrobić testy na koronawirusa. Niewątpliwe stan niewiedzy czy jesteśmy chorzy czy też nie nie jest czymś przyjemnym. Lepiej zrobić taki test i się przekonać. Można też zweryfikować czy przeszliśmy już chorobę czy też nie, bo wiele osób nie ma żadnych objawów i nawet nie są świadomi tego, że już przebyli chorobę.
Awatar użytkownika
yuba
Posty: 73
Rejestracja: 13 sty 2020, 14:46

Re: badania diagnosyczne

Post autor: yuba »

Musze się z Tobą zgodzić bo sama się o tym przekonałam jak diagnostyka i badania są ważne. Bardzo ważna jest cytologia bo tylko dlatego że ją zrobiłam wcześniej ginekolog mógł mi zaproponować żel papilocare który usuwa wirusa hpv i zmiany które wywołał zamiast inwazyjnej konizacji którą się wykonuje kiedy zmiany są już większe
Awatar użytkownika
Yenn231
Posty: 21
Rejestracja: 04 maja 2020, 16:33

Re: badania diagnosyczne

Post autor: Yenn231 »

Pewnie dużo informacji o różnych przychodniach jest w internecie. Ja czasami czytam jakieś portale medyczny typu http://www.objawywirusa.pl/. Poszukaj sobie takich stron i zobacz czy są tam jakieś informacje o przychodniach medycznych.
Awatar użytkownika
domownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 kwie 2020, 5:47

Re: badania diagnosyczne

Post autor: domownik »

Cześć wam ;)
Szukam kogoś kto wykonywał sądowe testy na ojcostwo? Mam kilka pytań o ten test.

brama skrzydłowa z napędem
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: badania diagnosyczne

Post autor: Walkowa »

A czy wiecie, jakie badania należy wykonać w poszczególnych tygodniach ciąży? Jeśli nie, a interesuje Was ten temat, to polecam przejrzeć sobie kalendarz ciąży na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/13- ... darz-ciazy. Sporo możecie się z niego dowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 262
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: badania diagnosyczne

Post autor: lawenda »

Swoją drogą, robiliście jakieś badania w kierunku koronawirusa? Mnie mąż namawia na to, żebyśmy zrobili sobie badania na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 Poczatkowo spectycznie podeszłam do tego tematu, ale prawdę mówiąc to dobry pomysł. Kupiłam nam już vouchery w https://diag.pl/sklep/pakiety/koronawir ... ilosciowo/ na takie badanie.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2020, 15:48 przez lawenda, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka17

Re: badania diagnosyczne

Post autor: mamuśka17 »

O jakie badania dokładnie pytasz. Bo niektóre można wykonać samodzielnie w domu. Na https://24medyczny.pl/kategoria-produkt ... y-badania/ jest ich duży wybór. Takie badania są dość dokładne i skoro można je wykonać samodzielnie bez konieczności wizyty w laboratorium, to warto. A jeśli chodzi o inne badania to w każdym mieście na pewno jest labolatorium.
Awatar użytkownika
tomek2
Posty: 94
Rejestracja: 29 kwie 2019, 22:19

Re: badania diagnosyczne

Post autor: tomek2 »

lanza pisze: ↑26 maja 2020, 10:55 Mieszkam w Warszawie więc tylko tu mogę ewentualnie polecić jakąś klinikę a niedawno robiłam sonovaginografię w
W Warszawie działa np. https://mridiagnostyka.pl/ gdzie możesz wykonać rezonans magnetyczny każdej części ciała, jeśli jest taka potrzeba.
Paweł

Re: badania diagnosyczne

Post autor: Paweł »

Mi zależało na szybkich terminach oraz dobrym sprzęcie diagnostycznym. Właśnie dlatego zdecydowałem się umówić wizytę w Luxmedzie. Zadzwoniłem i dwa dni później byłem już w gabinecie. Byłem na rezonansie magnetycznym, ale mają również tomografię i USG. Wyniki można odebrać przez internet.
Gabrielęk2410

Re: badania diagnosyczne

Post autor: Gabrielęk2410 »

Takie badania diagnostyczne są bardzo ważne, bo dzięki temu mamy taki ogólny ogląd stanu naszego organizmu. Każdy z nas, raz do roku powinien coś takiego sobie zrobić :)
Awatar użytkownika
kamilaurbanska
Posty: 49
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:23

Re: badania diagnosyczne

Post autor: kamilaurbanska »

Jakiś czas temu szukałam szybkiego dostępu do badania USG tarczycy i pomoc dostałam tutaj https://www.cmryska.pl/usg-w-bialymstoku/. Dbanie o zdrowie nawet w obecnej sytuacji wcale nie musi być uciążliwe.
Śnieżka

Re: badania diagnosyczne

Post autor: Śnieżka »

Obecnie chyba najpopularniejszym badaniem na całym świecie jest test na koronawirusa. Można taki test wykonać prywatnie za niewielkie pieniądze, np. tutaj https://testujemy.org .
rósl

Re: badania diagnosyczne

Post autor: rósl »

No, jeśli o mnie chodzi, to ja na pewno na usg 4d Lublin pojadę. Mój lekarz zobaczył coś niepokojącego na zwykłym usg i musimy to potwierdzić. Mam nadzieję, że nic mi nie grozi i że w końcu kiedyś będę szczęśliwą mamą . Bo to jest, jak można powiedzieć, cel mojego życia. Dlatego staram się to właśnie robić, by być w ciąży.
Awatar użytkownika
kostka9
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2019, 8:36

Re: badania diagnosyczne

Post autor: kostka9 »

Badania diagnostyczne są kluczowe żeby postawić trafną diagnozę. Chociaż nie zawsze jest to szybkie i proste. Bywa tak, że dane objawy nie są jednoznaczne. Wtedy należy rozszerzyć diagnostykę. A, że dużo chorób ma podłoże genetyczne to właśnie w kierunku takich badań warto iść. Najszerszym badaniem jeśli chodzi o zakres jest badanie WES https://www.testdna.pl/badanie-wes-najs ... enetyczne/ . Pomocne w postawieniu diagnozy, poznaniu przyczyny, ale też łatwiej dopasować skuteczną terapię czy leczenie.
ODPOWIEDZ