Pompa ciepła - warto?

Awatar użytkownika
Sobieslaw86
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2022, 17:31

Pompa ciepła - warto?

Post autor: Sobieslaw86 »

Cześć, jak się macie? Powiedzcie mi forumowicze, czy sądzicie że ceny pompy ciepła są odpowiednie? Mnie się wydaje, że nawet jeśli inwestycja jest nieco droższa to w perspektywie czasu wszystkie wydatki nam się zwrócą i będziemy oszczędzać. Sam niedługo planuję montaż pompy, więc szukam właściwej oferty. Jak to u was wyglądało? Znaleźliście odpowiedniego specjalistę?
Waruś

Re: Pompa ciepła - warto?

Post autor: Waruś »

W sumie jeżeli zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem to również musimy wiedzieć jakiego rodzaju urządzenia nas interesują. Ja jestem zdania, że dobrze jest wiedzieć iż np. pompy ciepła Kaisai nalezą do tych tańszych, ale z tego co wiem to sama jakość również jest adekwatna do ceny. Myślę, że warto jest przemyśleć taką decyzję.
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Pompa ciepła - warto?

Post autor: star »

Ja mam dopiero kilka miesięcy bo od listopada. Założyliśmy razem z fotowoltaiką. Teraźniejsza zima była różna ale żebyśmy marzli to nie można tak powiedzieć. Mamy dobrze dobraną pompę do warunków w jakich mieszkamy. Pompę ciepła w Lublinie montowała nam firma Klimat tech: https://klimat-tech.pl/ Jeśli szukasz firmy do montażu pompy ciepła w Lubelskim to zdecydowanie polecam.
nana

Re: Pompa ciepła - warto?

Post autor: nana »

U mnie naprawdę sporym problemem będzie coś takiego jak rekuperacja dofinansowanie , bo jednak nie mogę sobie tego sama ogarnąć. Macie jakieś pomysły, podpowiedzi dla mnie? Chętnie się dowiem, bo to ważne.
Awatar użytkownika
fiesta
Posty: 114
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:35

Re: Pompa ciepła - warto?

Post autor: fiesta »

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na gruntowe pompy ciepła: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/pom ... untowe-301. Uważam, że warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie przy wyborze odpowiedniego ogrzewania.
ODPOWIEDZ