Jak ogrzewać wodę?

Awatar użytkownika
Edgar-64
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2020, 5:52

Jak ogrzewać wodę?

Post autor: Edgar-64 »

Witam serdecznie. Jakiś czas temu zastanawiałem się, jaki jest najtańszy sposób na ogrzewanie wody w domu i doszedłem do wniosku, że zdecydowanie opłaca się zainwestować w kolektor słoneczny. Montażem takich systemów zajmuje się między innymi firma Cieplik. Znacie? Możecie polecić?
Awatar użytkownika
rosłan
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2020, 13:35

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: rosłan »

Faktycznie takie kolektory to super rozwiązanie tak jak i powietrzne pompy ciepła. Nie mają negatywnego wpływu na środowisko, a działają sprawnie i bez zarzutu. Firma Cieplik jest szeroko polecana, więc według mnie warto im zaufać.

angry birds star wars hd
Ludmiła

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: Ludmiła »

Kolektory albo pompa ciepła. Pompa z tego co sie orientuje jest chyba tańszym rozwiazaniem niz same panele. Ale to wiadomo ze ceny beda sie roznice kształtowały w konkretnych przypadkach. Tak czy inaczej, nawet jesli ktos mysli o kolektorach, ale go w tej chwili na nie nie stac, to rzeczywiscie warto rozważyć pompę vitocal z levady która ma wbudowaną funkcję SmartGrid, co oznacza ze mozna do niej podłączyc instalacje solarna
ŁŁucja

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: ŁŁucja »

Witaj. Sprawdź sobie pompy ciepła gdansk www.elar.com.pl/pompy-powietrzne/. Powietrzna pompa jest w stanie ogrzać cały dom jednorodzinny oraz wodę dla jego mieszkańców. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne, to masz praktycznie zerowe rachunki. To większa inwestycja, ale zdecydowanie warto!
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: dekorator »

Tak naprawdę to tylko i wyłącznie od nas zależy na jakie ogrzewanie się zdecydujemy i pamiętajmy, że będzie ono nam służyło na pewno przez pewien okres czasu. W moim przypadku zdecydowanie najlepszym wyborem był system ogrzewania oraz chłodzenia z firmy https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ który mogę każdemu polecić.
ratoś

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: ratoś »

W sumie z opalania grzewczego to paliwa ekologiczne są dziś najważniejsze i ja w sumie coś takiego polecałabym. Może nie jest to takie łatwe do kupienia, ale uważam, że dziś ważne jest przede wszystkim to, żeby było dobrze i bezpiecznie. A taka pompy obiegowe to może naprawdę się przydać i nie będzie w tym niczego złego. Po prostu, lepiej będziecie opalać mieszkanie, na pewno to znacie.
vóx

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: vóx »

Od tego, można powiedzieć, że są takie https://www.dambat.pl/pobierz.html pompy obiegowe. Można mieć bo tego zbiornik i w ten sposób ogrzewać. Moim zdaniem to się może sprawdzić. Stąd też mogę powiedzieć, że często montuję te pompy. Są niezawodne, a dodatkowo mogę powiedzieć, że Dambat jako jedyny poprawia swoje pompy w razie jakiś problemów. Flagowe firmy tego nie robią.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 238
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:31

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: Bodzio12 »

Może zainstalujcie ogrzewanie gazowe? To bardzo dobre rozwiązanie. Polecam sprawdzić na ogrzewanie amerigas opinie to informacje o takich instalacjach oraz o firmie która jest dostawcą gazu płynnego. Sprawdźcie i się z nimi zapoznajcie. Jeśli macie ogrzewanie gazowe to dla was są to przydatne informacje.
Kapitan123ś

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: Kapitan123ś »

Do tego potrzebny będzie zbiornik. Za idealnym zbiornikiem można rozejrzeć się tutaj https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/fi ... ne.89.html. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji, jeśli chodzi o różnego rodzaju zbiorniki. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, aby znaleźć rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.
Danuśka

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: Danuśka »

Ja akurat z tym nie mam najmniejszego problemu i uważam, że przy każdym domu na pewno przyda się korzystanie z różnego rodzaju pomp. Całkiem niedawno czytałam na stronie https://abcogrodnictwa.pl/narzedzia-mas ... la-siebie/ jakie właśnie są rodzaje pomp i kiedy na jaką najlepiej jest się zdecydować.
dariuZ

Re: Jak ogrzewać wodę?

Post autor: dariuZ »

Nie jestem znawcą, ale jak wam potrzebny jest również konkretny zbiornik przeponowy 80l przy instalacji CO to możecie zwrócić uwagę na firmę Dambat. Sporo na ich temat czytałem i wydają się być naprawdę solidni. Ich produkty są dobrze wykonane z materiałów najwyższej klasy.

cytrynowy biznes
ODPOWIEDZ