Pogrzeb

Awatar użytkownika
Grumi
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:20

Pogrzeb

Post autor: Grumi »

Wiecie co, ostatnio byłem uczestnikiem pogrzebu (nie lubię takich ceremonii, ale są nieuniknione) i tak sobie pomyślałem, że dobrze by było, gdyby każdy dom pogrzebowy przejawiał tyle samo empatii i zrozumienia, co http://marcinkiewicz-pogrzeby.pl/ Wydaje mi się, że to rzadka umiejętność łączenia biznesu z czystymi, ludzkimi odruchami współczucia i chęci niesienia pomocy w trudnych chwilach. Pracownicy pomogli mojej siostrze i szwagrowi załatwić wszystkie formalności, a do tego zawsze służyli dobrym słowem i potrafili podnieśc na duchu.
Awatar użytkownika
kruger
Posty: 231
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:23

Re: Pogrzeb

Post autor: kruger »

Jeżeli rozglądacie się za porządnym zakładem pogrzebowym, na którym można w pełni polegać to polecam wam zgłosić się do https://charonelblag.pl/ w Elblągu. Sam ostatnio korzystałem z ich usług i mogę powiedzieć że potrafili ograniczyć wszystkie zbędne koszty związane z organizacją pogrzebu.
Awatar użytkownika
frea
Posty: 195
Rejestracja: 12 kwie 2020, 17:50

Re: Pogrzeb

Post autor: frea »

Warto też rozejrzeć się za porządną firmą, która zajmuje się opieką nad grobami. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z http://blask.szczecin.pl/ Jest to sprawdzona firma ze Szczecina z usług, której sama korzystam. Nie mogę przyjeżdżać do tego miasta za często a mam tam groby bliskich, o których pamiętam.

zez ukryty objawy
Awatar użytkownika
anton
Posty: 185
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:01

Re: Pogrzeb

Post autor: anton »

Z Gorzowa Wielkopolskiego sprawdzi się zakład Gołębski https://www.pogrzebywgorzowie.pl/ Organizowali pogrzeb u nas w rodzinie i wszystko profesjonalnie załatwili, w tym formalności w urzędzie. Mają tez zakład kamieniarski, więc wykonają wam również solidny nagrobek. U nas po całości dobrze się spisali.
Awatar użytkownika
meleczko
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2020, 22:54

Re: Pogrzeb

Post autor: meleczko »

Z Kalisza solidny zakład pogrzebowy to Hermes http://www.pogrzebykalisz.pl/ Zakład bardzo pomocny, ze wszystkiego dobrze się wywiązali, w tych trudnych chwilach można było na nich liczyć. Dodam też że wykonują prace kamieniarskie.
Awatar użytkownika
diademe
Posty: 380
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:40

Re: Pogrzeb

Post autor: diademe »

W sprawach pogrzebu, lepiej zgłosić się do zakładu pogrzebowego np. takiego : https://www.elizjum-warszawa.pl/ , a oni zajmą się wszelkimi formalnościami. Organizują pogrzeby katolickie oraz świeckie, więc każdy będzie mógł skorzystać z ich usług. Według mnie to bardzo sprawiedliwe. Nie obrażam sobie, że ktoś mógłby odmówić pochówku ciała, tylko dlatego, że jestem ateistką.
Awatar użytkownika
lidia
Posty: 109
Rejestracja: 06 sie 2020, 18:34

Re: Pogrzeb

Post autor: lidia »

Pogrzebem mojej babci zajął się zakład pogrzebowy ANIOŁ z Gdyni. To bardzo rzetelna firma, my na początku nie wiedzieliśmy od czego zacząć z przygotowaniem pochówku, w necie natknęła się na ich przewodnik: https://www.uslugipogrzebowegdynia.com. ... k-po-kroku i on bardzo mi pomógł. Znajomi również polecali ich usługi, wiec zdecydowaliśmy się skorzystać z ich oferty. Spisali się świetnie, są bardzo profesjonalni i rzetelni, potrafili nam doradzić, a do tego mają przystępne ceny, polecam.
Awatar użytkownika
babqa
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2020, 22:16

Re: Pogrzeb

Post autor: babqa »

Ciężki temat, ale trzeba i o nim rozmawiać. U nas, gdy zmarł dziadek, to zamówiliśmy mu na pożegnanie całą oprawę kwiatową. Jej wykonaniem zajęła się kwiaciarnia Arkadia z Bródna http://www.arkadia-kwiatynapogrzeb.pl/. Oni specjalizują się w wykonywaniu tego typu kompozycji kwiatowych, mają w tym doświadczenie. Ich ceny są korzystne, wiązanki robią piękne, polecam.
Awatar użytkownika
Bella33
Posty: 97
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:54

Re: Pogrzeb

Post autor: Bella33 »

Po śmierci rodziców w wypadku samochodowym wychowywała mnie samotnie babcia. Była dla mnie wszystkim. Po jej śmierci kompletnie się rozsypałam. Na szczęście trafiłam do profesjonalnej firmy pogrzebowej www.pogrzeby.nowaruda.pl. Pracownicy firmy byli niezwykle życzliwi i mili. Załatwili za mnie wszystkie formalności.
Awatar użytkownika
derpa
Posty: 32
Rejestracja: 13 sie 2020, 11:02

Re: Pogrzeb

Post autor: derpa »

Od siebie bardzo polecam Hades w Lublinie. To jest zakład pogrzebowy z rozbudowaną i kompleksową ofertą, posiadają wiele usług i mają także własne krematorium, więc na miejscu można załzawić także kremację zmarłego. Mój wujek chciał być skremowany i ciesze się, że u nich mogliśmy tę usługę bez problemu załatwić. Do tego sprzedają także trumny, urny, itp. Ceny mają korzystne, pomagają z załatwieniem formalności, zdecydowanie warto skorzystać z ich oferty, bo są rzetelni. Przez cały czas wykazywali się tylko profesjonalizmem i kompetencją.
Awatar użytkownika
ewro
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:38

Re: Pogrzeb

Post autor: ewro »

My korzystaliśmy z usług zakładu pogrzebowego Karawan w Józefowie https://www.karawankondej.pl/uslugi. Oni maja kompleksowe usługi pogrzebowe w swojej ofercie, są rzetelni, potrafią doradzić i maja korzystne ceny. Pogrzeb mojego dziadka zorganizowali profesjonalnie, wszystko załatwiliśmy na miejscu u nich, pomogli nam także w załatwieniu potrzebnych formalności pogrzebowych. Bardzo serdecznie ich polecam.
Awatar użytkownika
kruger
Posty: 231
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:23

Re: Pogrzeb

Post autor: kruger »

Co do wcześniej tutaj poruszanego tematu nagrobków to ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się w tej sprawie z firmą https://www.pracowniakamieniarska.pl/ Oni wykonują porządne nagrobki w całkiem niezłych cenach. Firma tam a swoją siedzibę w Aleksandrowie Kujawskim.
Awatar użytkownika
JacekKwiatkowski89
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2020, 11:43

Re: Pogrzeb

Post autor: JacekKwiatkowski89 »

Rodzina mojej żony jest z okolic Drobinie koło Płocka i tam z tego co wiem i widziałem cała rodzina zawsze korzystała z pomocy zakładu pogrzebowego http://www.drzewiarz.pl/kontakt. Pogrzeby były zawsze zorganizowane z należytym szacunkiem i wszystko było dopięte na ostatni guzik. Warto również zaznaczyć, że zakład pogrzebowy istnieje od 1928 roku.
Makowski

Re: Pogrzeb

Post autor: Makowski »

U nas z kolei za organizację pogrzebu odpowiadał zakład pogrzebowy Calvaria w Jednorożcu http://www.zakladpogrzebowycalvaria.pl/ Dobrze wszystko zorganizowali, okazali nam duże wsparcie w tych trudnych chwilach. Dodam, że posiadają własną kwiaciarnię, więc wykonali też piękne wieńce i wiązanki. Jeśli mieszkacie w okolicy i jesteście w tej trudnej sytuacji wyboru zakładu pogrzebowego to zdecydowanie mogę ten zakład doradzić.
Kalinać

Re: Pogrzeb

Post autor: Kalinać »

Pogrzeb bliskiej nam osoby to bardzo ciężka sprawa. My byliśmy zdruzgotani, gdy naszej cioci, która z nami mieszkała, w styczniu wykryli raka. Wszystko działo się tak szybko, że w ciągu dwóch miesięcy już znalazła się w hospicjum i tam umarła. Przeżyliśmy to strasznie, zwłaszcza, że to my musieliśmy jeszcze ogarnąć wszystkie czynności pogrzebowe, a nie wiedzieliśmy nawet za co się zabrać. Dobrze, że poszliśmy do zakładu pogrzebowego Hades w Lublinie, bo tam wyjaśnili nam co i jak, pomogli w załatwieniu formalności, wyborze trumny, kwiatów, itp. Wykazali się ogromną dozą empatii, zrozumienia i profesjonalizmu, a przy tym nie naciągali nas na żadne dodatkowe usługi. Są rzetelni i mogę ich śmiało polecić.
Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

Re: Pogrzeb

Post autor: LadyD »

Organizowanie takiej ceremonii, nie jest łatwe. Wydaje mi się właśnie , że odpowiedni zakład pogrzebowy jest tutaj bardzo ważny. Bogatą ofertę ma ten zakład http://jozefgorecki.pl/ . Kiloro moich znajomych korzystało z ich pomocy. Profesjonalne podejście i sporo empatii pomaga w tych ciężkich chwilach.
Awatar użytkownika
klamka
Posty: 246
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:31

Re: Pogrzeb

Post autor: klamka »

Jeśli będziemy zmuszeni pochować kogoś bliskiego to trzeba znaleźć dom pogrzebowy świadczący takie usługi. Na stronie https://www.elizjum-warszawa.pl/ znajdziecie ofertę takiego zakładu pogrzebowego. Pomogą wam godnie pożegnać bliską osobę i wykonają tę usługę w stosownej cenie. W ofercie jest także usługa kremacji jeśli ktoś chce skorzystać z takiej formy pochówku więc sprawdź.
Awatar użytkownika
Anus83
Posty: 142
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:05

Re: Pogrzeb

Post autor: Anus83 »

Rzadko mamy siłę na zastanawianie się nad właściwym przygotowaniem uroczystości pogrzebowej, gdy umiera nam ktoś bliski. Ja przeglądając strony internetowe, trafiłam na ciekawy artykuł https://kataloguslugpogrzebowych.pl/art ... zebu-71372. W Przystępny i delikatny sposób opisane są etapy przygotowań, a ponadto można namierzyć kamieniarza na tej stronie lub zakład pogrzebowy.
Awatar użytkownika
hyuk
Posty: 120
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:46

Re: Pogrzeb

Post autor: hyuk »

Nie jest to łatwy temat, my straciliśmy babcię 2 miesiące temu i było to ogromną tragedią w naszej rodzinie. Czynnościami pogrzebowymi zajął się zakład pogrzebowy AMABILIS https://www.amabilis.com.pl/oferta. To rzetelna firma, mają korzystne ceny, pomagają w załatwieniu różnych formalności związanych z pogrzebem, co teraz nie jest zbyt proste, sami pewnie wiecie. Ofertę mają kompleksową, no i spisali się świetnie, zdecydowanie ich polecam.
andrzejkieliński

Re: Pogrzeb

Post autor: andrzejkieliński »

Przy współpracy z zakładem pogrzebowym http://promorte.pl/ wzięli na siebie wszelkie formalności, od załatwienia dokumentacji z zusem po przygotowanie wystawnej ceremonii pogrzebowej. Do tego piękne kwiaty i profesjonalne podejście pracowników zakładu wzbudziły mój podziw.
bąselska

Re: Pogrzeb

Post autor: bąselska »

Ceremonia pogrzebowa przygotowana przez zakład http://maslakiewicz.pl/ była dostojnym i godnym gestem w kierunku zmarłego dziadka. Pracownicy zakładu pełni empatii i zrozumienia potrafili uszanować wolę rodziny w tych trudnych chwilach.
Agnieśia22

Re: Pogrzeb

Post autor: Agnieśia22 »

Ostatnio zamawiałam kwiaty na terenie Częstochowy właśnie na taką przykrą okazję jakim jest pogrzeb. Kwiaty wysyłała mi kwiaciarnia wena https://www.kwiatyczestochowa.pl/ Naprawdę sumienne wykonanie
Jawórowicz

Re: Pogrzeb

Post autor: Jawórowicz »

Ktoś wspomniał o kwiatach na pogrzebie. Dlatego polecę kwiaciarnię Elusie w Warszawie https://www.kwiatyelusia.pl/ . Bardzo mi się podobają tamte kompozycje kwiatowe. Wszystkie wiązanki zrobione są ze smakiem, odpowiednie kwiaty i ich kolory. Nie ma pstrokatych kwiatów nie pasujących do pogrzebu. Ja zwracam bardzo dużą uwagę na symbolikę i muszę przyznać, że w tej kwiaciarni kwiaty zawsze prezentują się pięknie.
Awatar użytkownika
waina
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2020, 22:07

Re: Pogrzeb

Post autor: waina »

My szukaliśmy też dobrej firmy do wykonania nagrobka. W końcu taką znaleźliśmy, była to firma E. i W. Rutkowscy - Nagrobki Białystok http://nagrobkibialystok.pl/oferta.html. Jest to rzetelna hurtownia nagrobków w Białymstoku, która specjalizuje się w sprzedaży i montowaniu nagrobków granitowych w województwie Podlaskim. Korzystają z dobrej jakości materiałów, mają atrakcyjne ceny, pracują terminowo i porządnie, to świetni specjaliści, których warto zatrudnić, polecam ich serdecznie.
KrzyśMiś

Re: Pogrzeb

Post autor: KrzyśMiś »

Pogrzeb chyba dla nikogo nie jest przyjemnym doświadczeniem :( ja do dzisiaj czasem nie mogę się ogarnąć... no ale trze zrobić wszystko aby wstać i żyć dalej. Dla mnie najważniejsze było aby znaleźć odpowiedni zakład pogrzebowy, a potem żeby postawić bliskiej osobie pomnik. Tutaj mogę polecić nagrobki poznań , bo jestem bardzo zadowolony z ich usług.
Leśniewska

Re: Pogrzeb

Post autor: Leśniewska »

Niestety organizacja pogrzebu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi sprawami, do których nie ma się głowy w tak trudnej chwili. Bliska mi osoba niedawno zmarła i wiem, jak ciężko jest opanować emocje i myśleć logicznie. W takiej sytuacji warto zdać się na pomoc zakładu pogrzebowego, który zajmie się praktycznie wszystkim. Jest to naprawdę ogromne odciążenie dla bliskich zmarłej osoby. Ja korzystałam z usług zakładu pogrzebowego Lemańczyk-Lemańczyk: https://lemanczyk.com.pl/pogotowie-pogrzebowe , który przygotował całą ceremonię tak, abym mogła pożegnać ukochaną mi osobę w jak najpiękniejszych okolicznościach. Później również u nich zamawiałam nagrobek dla zmarłej. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji to naprawdę polecam odezwać się do specjalistów - śmierć kogoś bliskiego to wystarczająco trudne przeżycie, więc nie ma sensu dodatkowo obciążać się sprawami związanymi z organizacją pogrzebu.
Józefowicz

Re: Pogrzeb

Post autor: Józefowicz »

Sporo czasu zdąży przeminąć zanim pozbieramy się po śmierci bliskiej osoby. Ludzie w początkowym etapie nie myślą o sprawach związanych z zakupem nagrobka granitowego. Najlepsze jest oczywiście wsparcie rodziny w trudnych chwilach i czas żeby zagoił rany po pogrzebie. Kiedy już się oswoiliśmy z tą myślą trafiliśmy na firmę świadczącą usługi kamieniarskie na bardzo wysokim poziomie. Polecam nagrobki poznań za jakość, terminowość, profesjonalizm oraz podejście do klienta. Wykonali pomnik granitowy na cmentarzu Miłostowo, z którego jestem bardzo zadowolona.
JÓlciaks

Re: Pogrzeb

Post autor: JÓlciaks »

Ja też jestem z Poznania, z tym, że mogę zdecydowanie bardziej polecić te nagrobki poznań :) Firma rzetelna, wszystko co zostało ustalone, to zostało też wykonane - a na tym mi zależało - żeby nie zostać na przysłowiowym "lodzie" :) Na plus też jakość wykonania i cena!
stokrotką21

Re: Pogrzeb

Post autor: stokrotką21 »

Zgadzam się. Korzystałam z pomocy zakładu pogrzebowego Wojciech Rutkowski kilka lat temu. Bardzo pomogli mi z załatwieniem formalności i wskazówkami, które znacznie ułatwiły przebieg całej ceremonii. Miłe, ciepłe i wyrozumiałe podejście do klienta. Warte polecenia https://www.pogrzeby-rutkowski.pl
Danuta Ą.

Re: Pogrzeb

Post autor: Danuta Ą. »

Ja dlatego preferuję jakoś uczestnictwo w pogrzebach z urną, jakoś bardziej skupiam się na wspomnieniach o osobie i tym, jaka była, niż jej ciele w trumnie. Wiem, że to indywidualny wybór rodziny, ale jakoś tak, łatwiej mi na takich pogrzebach. Byłam na takim jednym pogrzebie organizowanym przez Zakład pogrzebowy Olim w Strzelinie ni wszystko wyglądało bardzo godnie, pięknie i wzruszająco.
Plęcionka

Re: Pogrzeb

Post autor: Plęcionka »

Zgadzam się z poprzednikami. Zakład pogrzebowy powinien się kierować empatią i zrozumieniem. Każda rodzina chyba chce, żeby ceremonia pogrzebowa była przeprowadzona z szacunkiem, a nie tak "masowo". Ja byłam bardzo zadowolona zakładu pogrzebowego Gabriel w Zawierciu, bo pracownicy bardzo się postarali, żeby pogrzeb był spersonalizowany.
Miłosz

Re: Pogrzeb

Post autor: Miłosz »

Szczecin ma jedno z najpiękniejszych cmentarzy w Polsce. Przekonałem się o tym sam, kiedy byłem na pogrzebie cioci organizowanym przez zakład pogrzebowy Hermes. Pogrzeb był zorganizowany bardzo dobrze, wszystko wyglądało godnie, a do tego zadbany i ładny cmentarz sam dodał odpowiedniej atmosfery.
Józefina

Re: Pogrzeb

Post autor: Józefina »

A ja ze swojej strony mogę bardzo mocno polecić zakład pogrzebowy Nekropolis. Ogromny profesjonalizm i duża wiedza. Uroczystość odbyła się sprawnie i z ogromnym szacunkiem. Otrzymałam od pracowników bardzo dużo wsparcia w tym ciężkim dla mnie czasie.
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Pogrzeb

Post autor: alutka90 »

Śmierć bliskiej osoby to przeżycie, któremu często towarzyszą skrajne emocje. To całkowicie naturalne. Niełatwo jest pogodzić się z myślą, że właśnie nadszedł czas pożegnania. W tak bolesnym momencie trudno jest udźwignąć ciężar organizacji uroczystości pogrzebowej. Polecam usługi pogrzebowe ze strony https://pogrzebyeden.pl/ Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
karin33
Posty: 279
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:29

Re: Pogrzeb

Post autor: karin33 »

Oczywiście, to normalne, że śmierć bliskiej osoby wywołuje silne emocje. Dlatego często organizacja ceremonii przekracza ich możliwości. Ten zakład pogrzebowy https://kalla-pogrzeby.pl/ bierze formalności na siebie. W ich ofercie są też trumny i urny, a także kwiaty. Działają przez całą dobę. Można do nich zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. Dodam, że klientów traktują z szacunkiem i wspierają ich w trudnych chwilach.
pmazurek596

Re: Pogrzeb

Post autor: pmazurek596 »

W dzisiejszych czasach nagrobki granitowe są najczęściej wybieranym produktem i nie ma się co dziwić. Granit jest bardzo trwałym i twardym surowcem, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że coś się nagrobkowi stanie.
aliciaa

Re: Pogrzeb

Post autor: aliciaa »

A czy wiecie jak załatwić formalności pogrzebowe ? Gdzie trzeba się zgłosić? O czym pamiętać? Pytam, ponieważ przyjaciółki bliski zmarł i trochę jej pomagam, bo jest sama. Może ktoś z was ma większe doświadczenie itd.
kajaa

Re: Pogrzeb

Post autor: kajaa »

W sumie to dobrze, że trafiłam na ten temat, ponieważ zastanawiam się gdzie najlepiej zamówić nagrobki urnowe ? Czy ktoś z was może ma troszkę doświadczenia w tym zakresie - i przede wszystkim gdzie mogą znaleźć coś solidnego/ estetycznego?
AdamJanczyk

Re: Pogrzeb

Post autor: AdamJanczyk »

Pogrzeb mojego taty przypomniał mi, że życie tak jak dach wymaga solidnych fundamentów, które utrzymują nasze marzenia i nadzieje. Tak jak membrana dachowa, która może być niewidoczna ale zdecydowanie niezbędna.

posadzki przemysłowe kraków
ODPOWIEDZ