Jakim sposobem ocieplić dom?

Dżekyl

Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: Dżekyl »

Tak, wiem. Jest już zdecydowanie za późno, żeby w tym momencie zabrać się za ocieplanie, docieplanie budynku. Ale mogę się już zorientować w temacie, przed przyszłym rokiem. Zależy nam przede wszystkim, żeby była to termoizolacja podłogi oraz ścian murowanych. Macie może ocieplenie z pomocą celulozy?
todiś

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: todiś »

Kiedyś słyszałem, że jako ciekawą alternatywę do ociepleń można wykorzystać taśmy polipropylenowe. Ile jest w tym prawdy nie wiem, ale brzmi to interesująco, biorąc pod uwagę relatywnie niski koszt takiego przedsięwzięcia. Sądzę, że warto sprawdzić najpierw takie "testowe" ocieplenie na przykład garażu czy innej komórki, aby nie ryzykować od razu z domem.
iguś574

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: iguś574 »

Fotowoltaika to jedno z najlepszych rozwiązań. Sporo na ten temat czytałam i wydaje się naprawdę opłacalne. Na https://nekoenergia.pl/ dostępna jest bogata oferta, a firma montażowa ma duże doświadczenie. Zapoznaj się z ich ofertą - najlepiej zwrócić się po pomoc w wyborze do profesjonalistów.
darełko

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: darełko »

Z tego co się dowiedziałem na temat fotowoltaiki to firma https://www.conceptenergy.pl/ jest jedną z lepszych profesjonalistów na naszym rynku. Sam nie korzystałem, ale przyznaje się, że bardzo poważnie o tym myślę. Za fotowoltaiką jako alternatywnym źródłem energii przemawia wiele, wiele plusów. U nich na stronie znajdziecie więcej informacji.
hiczungł

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: hiczungł »

Najrozsądniejszy pomysł to zgłosić się do firmy, co zajmuje się ocieplaniem domu. Może https://kldocieplenia.pl/oferta/ ? W swojej dziedzinie okazali się absolutnymi fachowcami a jakość ich usług zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zalecam się zastanowić nad takim rozwiązaniem, gdyż warto.
Awatar użytkownika
Kleo
Posty: 87
Rejestracja: 09 kwie 2019, 10:56

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: Kleo »

Obecnie są firmy, które mają nowoczesne metody ocieplania domów. Słyszałam, że wdmuchiwaniem celulozy zajmuje się forma https://www.izolmax.pl/ . Jest to idealny sposób na ocieplenie tych trudno dostępnych miejsc, np. poddasza. Firma istnieje od ponad 10 lat i ma na koncie mnóstwo realizacji. Zajmują się nawet nietypowymi zleceniami.
Awatar użytkownika
meleczko
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2020, 22:54

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: meleczko »

W Biłgoraju zgłoście się do firmy Ergo Docieplenia http://ergodocieplenia.pl/oferta/ To super fachowcy od ocieplenia domu z wykorzystaniem technologii wdmuchiwania. To nowoczesna, bardzo skuteczna metoda, która sprawdzi się także w przypadku źle wykonanego docieplenia poprzez likwidację mostków termicznych lub wyciągnięcie starej izolacji i wykonanie nowej. U mnie szybko i sprawnie uwinęli się z robotą i nie policzyli sobie za to miliona monet.
ArekŻ345

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: ArekŻ345 »

Warto wiedzieć gdzie można zamówić takie materiały jak otuliny poliuretanowe w tym pianka do ocieplania poddaszy. Ja takie materiały od wielu lat zamawiam w firmie https://www.polychem-systems.com.pl/kontakt/ i naprawdę jestem zadowolony z jakości i z cen zwłaszcza.
Kiś

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: Kiś »

Jeżeli planujecie ocieplenie domu, to polecam wam się zgłosić do firmy https://www.knaufinsulation.pl/czyste-p ... insulation z tego co wiem, to oni mają spore doświadczenie w tym temacie, więc będą wam w stanie jakoś doradzić. Dodatkowo, oferują wełnę mineralne i skalne, więc możecie bez problemu u nich je kupić.
Adam

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: Adam »

My zdecydowaliśmy się ocieplić dom płytami styropianowymi z wprasowanym klinkierem. Zależało nam na czasie, a tu razem z ociepleniem montuje sie elewację. Płyty są tak wykonane, że przy ich montażu, na styku nie tworzą się mostki cieplne, a sam montaż jest banalnie prosty, nawet dla laika. Wszystko robi się na sucho, więc niezależnie od pogody. Producentem takich płyt (jedynym w Polsce) jest firma Styromat - https://www.styromat.com.pl/. Firma od lat zajmuje się produkcją różnego typu ociepleń i cieszą sie one dużym uznaniem wśród fachowców.
Naj

Re: Jakim sposobem ocieplić dom?

Post autor: Naj »

Po rozmowie z kilku fachowcami, zdecydowaliśmy się na klasyczną formę ocieplenia domu z użyciem styropianu. Wszystko to zamocujemy z użyciem odpowiednich kołków do styropianu z trzpieniem plastikowym https://kemplast.pl/kolki-do-styropianu ... lastikowy/. Pozwoli nam to wykonać solidne mocowanie styropianu w cegle pełnej, a materiał z którego wykonane są kołki zapewni nam trwałości i stabilny montaż w podłożu. Czekamy jeszcze na decyzję kierownika, jaką długość dobrać aby było optymalnie i jakościowo i cenowo. Na ten moment to raczej kołki do styropianu 26 https://kemplast.pl/kolki-do-styropianu ... 26-cm.html
ODPOWIEDZ