Zastosowanie uszczelek przeciwpożarowych w drzwiach ppoz - forum

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
Awatar użytkownika
Colio
Posty: 31
Rejestracja: 15 kwie 2019, 18:45

Zastosowanie uszczelek przeciwpożarowych w drzwiach ppoz - forum

Post autor: Colio »

Uszczelki pęczniejące można umieszczać w rowkach wykonanych w dwóch pionowych odcinkach i górnej krawędzi ościeżnicy. Pod wpływem ciepła uszczelki pęczniejące powiększają się wielokrotnie w stosunku do swoich pierwotnych rozmiarów, uszczelniając szczelinę między drzwiami a ościeżnicą i pomagając powstrzymać ogień.

Materiały użyte w uszczelkach (takie jak krzemian sodu lub grafit) różnią się w zależności od producenta i rozszerzają się w różnym tempie. Podczas montażu lub wymiany uszczelek ważne jest, aby wokół drzwi używać tego samego rodzaju uszczelek.

Uszczelki przeciwpożarowe są wymogiem prawnym dla wszystkich drzwi przeciwpożarowych, a uszczelki przeciwpożarowe i dymowe są ogólnie dobrą praktyką w każdym środowisku komercyjnym, a nawet domowym. Dzieje się tak, ponieważ dym jest często przyczyną śmierci w przypadku pożaru, a nie sam ogień ze względu na jego toksyczność.

Uszczelki przeciwpożarowe i dymne w klasach 60 i 30 minutowych. Oznacza to, że pianka pęczniejąca będzie w stanie wytrzymać 60 lub 30 minut ognia, zanim zaczną zawodzić. Czas ten ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia uwięzionej osobie czasu na uratowanie lub zminimalizowania szkód materialnych w nieruchomości komercyjnej.

Artykuł: https://makpol.wroclaw.pl/blog/uszczelk ... pozarowych