Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Rozmawiamy tu o architekturze jako sztuce i architekturze użytkowej. Dzielimy się pomysłami, inspirujemy, przekazujemy opinie o projektach i realizacjach.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 52
Rejestracja: 03 sty 2020, 16:09

Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: maksik »

Czy ktoś z Was zdecydował się na taką instalację i może podzielić się opinią? Na https://zamowienia.rury.pl/ dostępna jest oferta na taką oczyszczalnię właśnie. Koszty nie są duże. Ale zastanawiam się nad korzyściami z takiej instalacji. Czy może ktoś taką ma i podzieli się opinia?
Awatar użytkownika
lidia
Posty: 109
Rejestracja: 06 sie 2020, 18:34

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: lidia »

My też mamy przydomową oczyszczalnię ścieków, biologiczną, którą mamy od firmy Bio Eden z Wiśniowej Góry koło Łodzi https://www.bioeden.eu/oferta/biologicz ... ie-sciekow, Oni mają bardzo kompleksową ofertę, świetne ceny i są po prostu rzetelni. Skorzystaliśmy z ich oferty po rekomendacji znajomych i wcale się nie zawiedliśmy, to kompetentna firma, z którą bez problemu się dogadaliśmy, polecam.
Awatar użytkownika
hyuk
Posty: 120
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:46

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: hyuk »

No jasne, tylko dobrze pomyślcie nad tym jakiego typu oczyszczalnię ścieków wybrać. My skorzystaliśmy z usług firmy Roboty Ziemne Bartosz Jankowiak, która działa na terenie Wielkopolski https://www.robotyziemneleszno.pl/przyd ... ie-sciekow. Oni zamontowali nasza oczyszczalnie hybrydową, poszło im to sprawnie, oczyszczalnia oczywiście działa i pracuje bez żadnego problemu. Przed montażem oni wykonali wszystkie potrzebne pomiary czy obliczenia, wszystko profesjonalnie i rzetelnie, polecam.
Awatar użytkownika
meleczko
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2020, 22:54

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: meleczko »

U nas wspaniale się sprawdza przydomowa oczyszczalnia drenażowa, czyli tzw. szambo ekologiczne. Jest to świetna rzecz, bardzo niewymagająca w kwestii obsługi, bo czyszczenie osadnika oraz filtra należy wykonywać raz na dwa lata a co dwa tygodnie trzeba wrzucić dawkę preparatu bakteryjnego do muszli klozetowej. I tyle. To dużo mniej obsługi niż przy tradycyjnym szambie, które trzeba oczyszczać znacznie częściej. Tu znajdziecie więcej informacji https://oczyszczalnia.net/szamba-ekologiczne/ My właśnie od nich mamy oczyszczalnię i kupiliśmy ja tam w dobrej cenie.
jksał

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: jksał »

To brzmi całkiem dobrze! My również zdecydowaliśmy się postawić na takie rozwiązanie, gdyż jest ono całkowicie przyjazne dla środowiska. Za dostarczenie odpowiadali http://ekomaro.pl/
łukasz

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: łukasz »

Przydomowe oczyszczalnie i to ekologiczne stają się powoli nowym standardem. Dlatego inwestycja w rozwiązania znane z oferty https://ekomaro.pl/przydomowe-oczyszczalnie/ było u nas koniecznością. Mamy świadomość, iż nieczystości pozbywamy się w sposób całkowicie przyjazny dla środowiska. Doskonała inwestycja!
mórakami

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: mórakami »

Szambo betonowe, nawet w najprostszej formie (jednokomorowe) powinno Ci wystarczyć w zupełności. Ja sam zleciłem wykonanie takiego projektu do https://www.szambobetonowe24.pl/szamba- ... nokomorowe i w zupełności się to opłaciło. Wspomniane szambo sprawuje się zgodnie z oczekiwaniami jako należyty rodzaj kanalizacji.
rótek

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: rótek »

Przydomowa oczyszczalnia na dobre zagościła i u nas. Zrealizowana przez https://oczyszczalnieprzydomowe.info/pr ... kologiczne faktycznie świetnie się spisuje oraz pozwala odprowadzać nieczystości, których generujemy dosyć sporo. W dodatku jest to rozwiązanie w pełni przyjazne dla środowiska!
rótka

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: rótka »

Jasne, że tak! Takie rozwiązanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo pomocni na tym polu okazali się http://konstrukcjeadamczyk.pl/oferta/ko ... ynierskie/ , dzięki którym zrealizowaliśmy taką oczyszczalnie. Tego typu projekt absolutnie sprostał moim wymaganiom a do tego wygląda bardzo atrakcyjnie. Polecam i Wam to przemyslec!
Hozeń

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Hozeń »

No to jeśli chodzi o wybór dobrej jakości rozwiązań w zakresie doposażenia oczyszczalni ścieków w skuteczne preparaty które skutecznie rozkładają zanieczyszczenia i jednocześnie upłynniają ścieki i zapobiegają powstaniu osadu to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia Biofos https://sklepinco.pl/marka/biofos/ który zawiera zarówno szczepy bakterii tlenowych jak i beztlenowych. Dla mnie super opcja za naprawdę rozsądną cenę, no i w działaniu nie pozostawia zastrzeżeń ;)
stójka

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: stójka »

Instalacja przyłączeniowa do sieci kanalizacyjnej jest niezbędna niemalże w każdym obiekcie budowlanym, zwłaszcza w domu mieszkalnym, ale w niektórych sytuacjach przyłączenie budynku do kanalizacji nie jest możliwe. Wówczas idealnym rozwiązaniem okazują się przydomowe oczyszczalnie biologiczne pozwalające na skuteczne, a zarazem bezpieczne dla środowiska odprowadzanie ścieków. W firmie https://biologiczneoczyszczalnie.pl zajmują się zaś ich sprzedażą, montażem i serwisem nie tylko oczyszczalni ale też szambami betonowymi i plastikowymi.
Antonina

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Antonina »

Zgadzam się ze stójką. Moim zdaniem to bardzo rozsądne i przyszłościowe rozwiązanie, a przy tym też i ekologiczne, o czym wiele osób nie zdaje sobie sprawy. My aktualnie wybieramy przydomową oczyszczalnię ścieków. Na tapet wzięliśmy modele z tego sklepu https://ekodren.pl/k/przydomowe-oczyszc ... e/biorock/ i z pewnością jedną z nich wybierzemy. Musimy wziąć pod uwagę domową przepustowość takiej oczyszczalni, ponieważ jest ona uzależniona od wielu zmiennych. Między innymi jest to wielkość gospodarstwa domowego, jak i również zużycie wody.

galaxy ace 2 nawigacja
ODPOWIEDZ